Zavřít reklamu

Budoucí a zatím nevydaná Apple zařízení jsou poměrně častým tématem našeho seriálu o spekulacích. Jinak tomu nebude ani tento týden, kromě náznaků připravovaného iPadu či Macu bude ale řeč také o vyhledávači od Applu a ochranné vrstvě displeje případného skládacího iPhonu.

Chystaný iPad či Mac

V produktové Bluetooth databázi se v průběhu minulého týdne objevila nová položka, obsahující zmínku o “osobním počítači” z dílny společnosti Apple. Mohlo by se jednat nejenom o o některý z připravovaných Maců, o kterých se již delší dobu spekuluje, ale třeba také o nový model iPadu. Ve zmíněném seznamu zařízení se nachází kód “B2002”, který je zařazen do kategorie osobních počítačů – tuto kategorii společnost Apple využívá jak pro macOS, tak i pro iPadOS zařízení. Žádné další detaily se bohužel na zmíněném seznamu nenacházejí, není tedy jasné, zda se jedná o připravovaný Mac s procesorem Apple Silicon, nebo třeba iPad Pro s 5G konektivitou. Některé zdroje hovoří o tom, že by Apple měl v listopadu uspořádat mimořádnou Keynote – nezbývá tedy, než se nechat překvapit.

Vyhledávač od Applu

Tento týden se opět probraly k životu spekulace o tom, že společnost Apple teoreticky chystá vlastní univerzální vyhledávací nástroj. Deník The Financial Times přinesl zprávu, podle které přináší nejnovější verze operačního systému iOS 14 důkazy o tom, že se na jablečném vyhledávači opravdu pracuje. Ve zmíněné zprávě například stojí, že ve chvíli, kdy uživatel zadá příslušný výraz do Spotlightu na iPhonu, objevují se občas výsledky vyhledávání přímo od Applu s odkazy na příslušné webové stránky. S podobnou zprávou přišel tento týden také web AppleBot, nemělo by se nicméně jednat o klasický vyhledávač typu Google, ale spíše o nástroj v prostředí jablečného operačního systému.

Displej skládacího iPhonu

Tento týden se na internetu objevily také zprávy o patentu, který si nechala zaregistrovat společnost Apple. Registrace zmíněného patentu svědčí o tom, že cupertinský gigant pracuje na vývoji ochrané vrstvy, která má bránit vzniku prasklin a dalších poškození u displeje skládacího smartphonu. Tato vrstva by displej telefonu měla chránit také před poškrábáním, a měla by mu poskytnout i vyšší odolnost. Na obrázcích, které patent doprovází, lze vidět smartphone, jehož displej se ohýbá oběma směry.

.