Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Beta iOS 14 způsobuje otravný problém

V letošním roce se nám kalifornský gigant pochlubil s novým operačním systémem iOS 14, který byl pro veřejnost vydán již v září. Především vývojáři a další dobrovolníci systém neustále testují a díky používání takzvaného vývojářského profilu se dostanou k beta verzím samotné systému podstatně dříve, než je verze uvolněna pro veřejnost. Dnes se na internetu začínají objevovat informace o tom, že poslední aktualizace s sebou přinesla pořádně otravný problém. Jablíčkářům se totiž po každém odemknutí telefonu objeví dialogové okno s tím, že je k dispozici nová beta verze, a ať proto svůj systém aktualizují.

iOS 14 Beta chybová hláška
Takto chybová hláška vypadá; Zdroj: Čtenář Jablíčkáře

Tento problém se údajně ocitl v beta verzi operačního systému iOS již před zhruba pěti lety a nešlo jej vyřešit jinak, než opravnou aktualizací. Chyba by měla být přítomna především ve čtvrté betě iOS 14.2, avšak postihuje i dřívější verze, kde ale hláška nevyskakuje tak často. V současné době nám nezbývá nic jiného, než počkat na zmiňovanou opravu.

Aktualizace: Kalifornský gigant poměrně rychle zareagoval na velice otravnou chybu a ještě v pátek 30. října zhruba v 21 hodin našeho času vydal novou aktualizaci beta verze systému iOS 14.2 a iPadOS 14.2. Tento update by měl již konečně vyřešit problém s neustále vyskakujícím dialogovým oknem.

Prodeje Maců jsou za čtvrtý kvartál rekordní

Aktuálně bohužel čelíme globální pandemii onemocnění COVID-19, kvůli které vyhlásila řada států různé restrikce. Lidé se nyní o poznání méně stýkají, školy přešly na distanční výuku a některé firmy nyní pracují na takzvaném home officu. To si samozřejmě žádá kvalitní vybavení. V současné době jsme se navíc dozvěděli o prodejích jablečných počítačů za čtvrtý fiskální kvartál letošního roku (třetí kalendářní kvartál), které byly historicky nejlepší. Tržby se totiž vyšplhaly na neuvěřitelných 9 miliard dolarů, přičemž v minulém roce se jednalo o 7 miliard. Jedná se tak o 29% nárůst.

Je jasné, že za tímto nárůstem stojí právě zmiňovaná pandemie, kvůli které potřebuje řada lidí pracovat z domova, k čemuž zkrátka potřebují kvalitní pracovní zařízení. Apple je na výsledky hrdý, protože zaznamenal rekord navzdory tomu, že se v daném kvartálu potýkal s problémy u dodání. Macy zaznamenaly největší prodeje ve Spojených státech amerických a Asii.

Čeká nás příchod velice zajímavých Maců s Apple Silicon

Během dnešního hovoru o tržbách jablečné společnosti za čtvrtý fiskální kvartál společnosti (třetí kalendářní kvartál) pronesl Tim Cook velice zajímavá slova. Řekl totiž, že ačkoliv nechce prozrazovat nějaké podrobnosti, tak se máme letos ještě na co těšit. Údajně se ještě v tomto roce dočkáme několika úžasný produktů.

Apple Silicon
Zdroj: Apple

Je tedy jasné, že tímto chtěl generální ředitel kalifornského giganta poukázat na příchod jablečných počítačů s ARMovým čipem Apple Silicon. Oznámení o přechodu z Intelu na vlastní řešení Apple představil již v červnu při příležitosti vývojářské konference WWDC 2020, kdy dodal, že se ke konci letošního roku dočkáme prvního Macu se zmiňovaným čipem. A údajně bychom se měli dočkat již velice brzy. Velice známý leaker Jon Prosser totiž tvrdí, že jablečný počítač s Apple Silicon se nám prvně představí 17. listopadu. Na bližší informace si však budeme muset ještě počkat.

.