Zavřít reklamu

Epic Games Store i tento rok pokračuje v nabízení her zdarma, a to nejen pro Windows, ale i pro Mac, kde je nyní k dispozici ke stažení zdarma hra Aztez. Ta nabízí hned dva herní styly a kombinuje kreslenou 2D bojovku s tahovou strategií (Civilization) odehrávající se v dávno padlém Aztéckém impériu.

Aztez běžně stojí 19,99 €, nyní si jej ovšem můžete až do 20. 2. stáhnout zcela zdarma, přičemž hra běží na Macu i Windows. Abyste si ji mohli zahrát, potřebujete mít Mac s procesorem Intel Core i3, operační paměť RAM o velikosti 2 GB a grafický čip Intel HD 4000 nebo Iris Pro. Znamená to tedy, že hra poběží i na starších zařízeních, třeba na modelu MacBook Air z konce roku 2014. Rovněž je potřeba mít alespoň macOS Sierra.

Další hrou, kterou si můžete užít za předpokladu, že máte na svém Macu nainstalovaný i Windows (ať už přes Boot Camp nebo Parallels), je Kingdom Come: Deliverance od Dana Vávry. Hardcore RPG se odehrává na začátku 15. století uprostřed Českého království, kde hrajete za syna kováře Jindřicha ze Stříbrné Skalice, jehož otec byl zabit při útoku kumánských vojsk. Hra běží na velmi náročném enginu CryEngine 3, vyžaduje tudíž minimálně Intel Core i5-2500K s taktem 3,3 GHz, 8GB RAM a grafickou kartu Nvidia GeForce GTX 660, Radeon HD 7870 nebo ekvivalentní a 70 GB místa na disku.

Co nás čeká (a nemine) již tento pátek

Společnost Epic Games rovněž oznámila další hry, kterých se dočkáme již tento pátek. Opět půjde o dva tituly, mezi kterými najdeme hru Faeria dostupnou pro PC i Mac. Sběratelská karetní hra je unikátní zejména v tom, že na rozdíl od Hearthstone a dalších vám umožní získat všech 300 karet, aniž byste museli utrácet peníze za mikrotransakce, přičemž je můžete získat za méně než 50 hodin hraní. Je to tedy první karetní hra, která je opravdu user-friendly a nestaví na tom, aby vám vybrakovala peněženku. Ve hře najdete příběhovou kampaň pro jednoho hráče, režim Draft Mode a nechybí samozřejmě ani online multiplayer včetně eSports podpory.

Další hrou zdarma, kterou si ale pro tentokrát vychutnáte pouze na Windows, bude Assassin’s Creed Syndicate. Nejpozději se odehrávající 3D díl Assassin’s Creed nás vezme do viktoriánského Londýna, epicentra průmyslové revoluce. Vůbec poprvé si zahrajeme za dva sourozence a potkáme mnoho ikonických postav britské historie včetně královny Viktorie, přírodovědce Charlese Darwina nebo slavného spisovatele Dickense.

Hra běží pouze na Windows, na rozdíl od Kingdom Come: Deliverance ale disponuje o něco nižšími požadavky. Na minimální hranici se nachází Intel Core i5-2400s s taktem 2,5 GHz, grafická karta se 2GB pamětí (GeForce GTX 660/Radeon R9 270 nebo ekvivalentní) a 6GB RAM.

.