Zavřít reklamu

Pokud jste si v uplynulých dnech objednali novou generaci iPhonu, kterou Apple představil minulý týden v úterý, s trochou štěstí si jí budete moci dnes vyzvednout, potažmo vám jí doručí kurýrní služby či pošta. Štěstí se v tomto směru usmálo i na nás, jelikož se nám jeden nový krasavec ve formě zeleného iPhonu 12 podařil ukořistit i do naší redakce. 

iPhone 12 balení
Zdroj: redakce Jablíčkář.cz

Nudila vás balení iPhonů v předešlých letech? Pak vám garantujeme, že to letošní pro vás nudné nebude. Je totiž oproti dřívějšku výrazně pozměněné, i když se dá polemizovat nad tím, zda ve výsledku správným směrem. Co se týče rozměrů, je na výšku zhruba poloviční oproti dřívějším balením, což je poměrně značný rozdíl. Toho Apple docílil mediálně dost propíraným odstraněním nabíjecího adaptéru a sluchátek. Jakmile tedy krabičku otevřete, kromě iPhonu si z ní vytáhnete jen metrový USB-C/Lightning kabel spolu s manuálem. 

Určitým překvapením může být jak nový typ krycí folie na displeji, která je nyní neprůhledná a spíše papírového charakteru nežli dřívějšího plastového, tak i slušné osekání čtiva ve formě manuálků. Ty jsou nově řešeny jakýmsi leporelem, které mi asi nejvíce připomíná to, které jsem si před pár (dobře, více než pár) lety vytáhl z iPodu shuffle. Na rozdíl od jeho manuálů však u těch k iPhonu nechybí nálepka – byť tentokrát jen jedna jediná – a jehla na SIM kartu. 

  • iPhone 12 můžete zakoupit kromě Apple.com například na Alze
.