iWant

Několik tipů, jak si v pátek zajistit předobjednávku na iPhone X

iWant

V pátek vypukne vrchol letošního podzimu pro všechny fanoušky společnosti Apple. Po dlouhých týdnech čekání se konečně otevřou předobjednávky a ti nejrychlejší z celého světa si zajistí iPhone X z první várky. Obvykle není kolem zahájení předobjednávek/prodeje takový humbuk, v případě nové „desítky“ je to však na místě. Telefon doprovází obrovský hype, který je ještě umocněn neustálými zprávami o tom, jak málo telefonů bude k dispozici. V podstatě se očekává, že se první várka hotových telefonů rozebere v řádu několika minut. Ti, co to stihnou, dostanou svůj iPhone X relativně brzy. Ti, kteří budou s předobjednáním váhat, si pořádně počkají. V tomto článku se podíváme na několik tipů, díky kterým byste tak dlouho čekat nemuseli.

Nejdůležitější informace je pravděpodobně ta, že Apple spustí předobjednávky v pátek, v 9:01 našeho času. Vzhledem k poloze ČR to vyšlo ještě poměrně dobře. Od této chvíle bude možné iPhone X předobjednat a pokud budete chtít být nejrychlejší, musíte se na to připravit. Aby samotný proces zadávání předobjednávky trval co nejkratší dobu. Zkušenosti naše, i zahraničních uživatelů, v tomto případě hovoří jasně – vykašlete se na web apple.cz a stáhněte si aplikaci Apple Store. Je k dispozici zdarma a to i pro českou mutaci oficiálního obchodu.

Aplikace je v podstatě upravená verze oficiálního webu a to znamená, že se přes ní dá i nakupovat a to je přesně to, o co nám jde. Pokud víte, že iPhone X chcete, aplikaci si stáhněte a otevřete. Reklama na iPhone X vás uvítá hned na úvodní stránce, takže si ji rozklikněte rovnou do konfigurátoru. Zde si navolte konfiguraci, o kterou máte zájem a na obrazovce shrnutí klikněte na srdíčko, které najdete v pravém horním rohu (Oblíbené). Tímto si zvolenou konfiguraci uložíte a vždy jí najdete v záložce ÚčetMoje Oblíbené. Přesně to je to, co se vám bude hodit v momentě, kdy Apple spustí předobjednávky. Dalším důležitým krokem je nastavení (a kontrola funkce) údajů pro zaplacení.

V záložce Účet si rozklikněte možnost Primární platba. Po autorizaci uživatele si zkontrolujte, že zde máte aktuální a korektní informace o platební kartě, fakturační údaje apod. To samé pro jistotu zkontrolujte v nabídce pod tím, s názvem Primární doručení. V tomto momentě máte hotovo a můžete čekat na páteční ráno.

Oficiální iPhone X galerie: 

V pátek ráno to bude tak trochu masakr. Očekává se, že jak web, tak všechny spojené služby Applu budou nějaký čas nedostupné. Pokud máte vícero Apple zařízení, doporučuji si aplikaci stáhnout i do nich a zkoušet to přes ně. V ideálním případě chcete používat vaše nejrychlejší Apple zařízení, tj. loňský iPhone 7 bude vhodnější než 5 let starý iPad, který už je trochu zpomalený. Stejně tak chcete využít co nejrychlejšího připojení. Pokud jste doma a máte kvalitní internetové připojení, jedno zařízení nechte na něm. Na dalších zařízeních však můžete zkusit třeba rychlé LTE, pokud jste v jeho dosahu. Jakmile odbije 9:01, zkuste se co nejrychleji dostat do Oblíbených položek v aplikaci. Odsud je to jedním proklikem na přímou stránku vámi zvolené konfigurace, kde již stačí zakliknout „Přidat do tašky“. Nákupní taška je poslední záložkou vpravo, kde zbývá celý nákup potvrdit. Celá operace by tak měla zabrat jen několik sekund.

Jak postupovat v aplikaci Apple Store: 

Je velkou neznámou, kolik vlastně iPhonů X bude v pátek k dispozici stejně jako se neví, jestli budou zásoby rovnoměrně rozdělené mezi celý svět, nebo budou mít některé státy/regiony „výhodu“ či jakousi přednost před ostatními. Pokud nový iPhone opravdu chcete, chcete být mezi prvními a nechcete čekat, doporučuji řídit se návodem popsaným výše. Nezaručuji, že vám to nakonec podaří (může se stát cokoliv), jedná se však o prověřený postup, který vždy fungoval poměrně spolehlivě. Hodně štěstí!

 • MKreclik

  Nebude lepší telefon koupit někde jinde než na Apple.cz? Alza, datart, Mironet, istyle, iwant nebo něco takovýho…

  • Jaycob Minato

   Tyhle obchody budou mít zaprvé strašně málo kusů a zadruhé, už je v každém z těch obchodů spousta lidí zapsáno do pořadníku, takže přímo na stránkách Applu je to poslední šance získat telefon v první vlně

   • Petr Krobot

    To je pravda, Alza umožňuje vytvořit objednávku (předobjednávku) už nějaký ten pátek a z předchozích zkušeností vím, že dostat se k novému produktu je všude rychlejší jak u nich. Sice dostávají nejvíc kusů ale taky sbírají objednávky z celé republiky. V prodejnách jako istyle mají naopak většinou jen pár předobjednávek.

    Ale zrovna tady si myslím, že budou bezradní všichni. Podle zpráv bude pro čr určeno jen pár kusů a ty budou už hodně dlouho rozebrané

    • MKreclik

     na Alze zadna moznost predobjednavky neni.

     • Petr Krobot

      Tak to pardon, v předchozích letech to tak bývalo u skoro všech jejich produktů, tentokrát jsem to neuvěřoval.

      Ovšem i tak platí, že alza má sice nejvíc přidělených kusů v absolutních číslech ale v procentech pokryje snad nejmenší podíl objednávek. V době, kdy nám chodily iPhony z Alzy je už prodejny jako iStyle měli normálně vystavené a ihned k odměru přímo v krámě :)

      • MKreclik

       jo neco takovyho bylo, ale asi to zrusili.

       rezervoval jsem si to tam a email mi neprisel. usoudil jsem, ze se jednalo pouze o hlidani dostupnosti akorat pod nazvem rezervovat.

      • Václav Slavík

       Apple nedovoluje predobjednavky před 27. Alza pouze sbírá e-maily, aby pak napsala, že už je mají.

 • czbird

  Dík.
  Kam se zadává IČO/DIČ náhodou nevíte?

  • Jarda

   Také bych tuto informaci uvítal. Děkuji

  • Áčko

   Podle všeho se musíte obrátit na podporu a „fakturu“ s rozpisem DPH Vám pošlou. Jen nevím jak je to s appleID když je na fyzickou osobu a když to je placené nefiremní kartou…

   • czbird

    To je ten nejmenší problém. DPH chodí rozepsaná už teď. Ale jako plátce DPH hlavně potřebuji zajistit, aby Apple fakturu uvedl ve svém kontrolním hlášení s mým DIČ. Dneska tam zavolám…

    • Václav Kouba

     já tam kolonku DIČ nemám – jen společnost a adresu

     • czbird

      Tak jsem nakonec tu objednavku stejne zrusil a vezmu ho nekde u ceskych prodejcu. Z Apple Store by mi prisla faktura s irskym DIC, a to vazne nemam zapotrebi :)

      • Jan Procházka

       Apple má české DIČ CZ682980583! (To mám na faktuře za iPhone X)

 • czbird

  9:07 a nikde nic… ech… 9:17 appka stale nic.

  Mno tak jsem sel normalne pres web, 4-5 tydnu dodani taky dobry 😂

  • Jan Halamíček

   me se to rozjelo v cca 9:03 na appce na founu, objednano, dodani 3.Listopadu

   • czbird

    Gratuluji :)