Zavřít reklamu
iWant

Několik tipů, jak si v pátek zajistit předobjednávku na iPhone X

iWant

V pátek vypukne vrchol letošního podzimu pro všechny fanoušky společnosti Apple. Po dlouhých týdnech čekání se konečně otevřou předobjednávky a ti nejrychlejší z celého světa si zajistí iPhone X z první várky. Obvykle není kolem zahájení předobjednávek/prodeje takový humbuk, v případě nové „desítky“ je to však na místě. Telefon doprovází obrovský hype, který je ještě umocněn neustálými zprávami o tom, jak málo telefonů bude k dispozici. V podstatě se očekává, že se první várka hotových telefonů rozebere v řádu několika minut. Ti, co to stihnou, dostanou svůj iPhone X relativně brzy. Ti, kteří budou s předobjednáním váhat, si pořádně počkají. V tomto článku se podíváme na několik tipů, díky kterým byste tak dlouho čekat nemuseli.

Nejdůležitější informace je pravděpodobně ta, že Apple spustí předobjednávky v pátek, v 9:01 našeho času. Vzhledem k poloze ČR to vyšlo ještě poměrně dobře. Od této chvíle bude možné iPhone X předobjednat a pokud budete chtít být nejrychlejší, musíte se na to připravit. Aby samotný proces zadávání předobjednávky trval co nejkratší dobu. Zkušenosti naše, i zahraničních uživatelů, v tomto případě hovoří jasně – vykašlete se na web apple.cz a stáhněte si aplikaci Apple Store. Je k dispozici zdarma a to i pro českou mutaci oficiálního obchodu.

Aplikace je v podstatě upravená verze oficiálního webu a to znamená, že se přes ní dá i nakupovat a to je přesně to, o co nám jde. Pokud víte, že iPhone X chcete, aplikaci si stáhněte a otevřete. Reklama na iPhone X vás uvítá hned na úvodní stránce, takže si ji rozklikněte rovnou do konfigurátoru. Zde si navolte konfiguraci, o kterou máte zájem a na obrazovce shrnutí klikněte na srdíčko, které najdete v pravém horním rohu (Oblíbené). Tímto si zvolenou konfiguraci uložíte a vždy jí najdete v záložce ÚčetMoje Oblíbené. Přesně to je to, co se vám bude hodit v momentě, kdy Apple spustí předobjednávky. Dalším důležitým krokem je nastavení (a kontrola funkce) údajů pro zaplacení.

V záložce Účet si rozklikněte možnost Primární platba. Po autorizaci uživatele si zkontrolujte, že zde máte aktuální a korektní informace o platební kartě, fakturační údaje apod. To samé pro jistotu zkontrolujte v nabídce pod tím, s názvem Primární doručení. V tomto momentě máte hotovo a můžete čekat na páteční ráno.

Oficiální iPhone X galerie: 

V pátek ráno to bude tak trochu masakr. Očekává se, že jak web, tak všechny spojené služby Applu budou nějaký čas nedostupné. Pokud máte vícero Apple zařízení, doporučuji si aplikaci stáhnout i do nich a zkoušet to přes ně. V ideálním případě chcete používat vaše nejrychlejší Apple zařízení, tj. loňský iPhone 7 bude vhodnější než 5 let starý iPad, který už je trochu zpomalený. Stejně tak chcete využít co nejrychlejšího připojení. Pokud jste doma a máte kvalitní internetové připojení, jedno zařízení nechte na něm. Na dalších zařízeních však můžete zkusit třeba rychlé LTE, pokud jste v jeho dosahu. Jakmile odbije 9:01, zkuste se co nejrychleji dostat do Oblíbených položek v aplikaci. Odsud je to jedním proklikem na přímou stránku vámi zvolené konfigurace, kde již stačí zakliknout „Přidat do tašky“. Nákupní taška je poslední záložkou vpravo, kde zbývá celý nákup potvrdit. Celá operace by tak měla zabrat jen několik sekund.

Jak postupovat v aplikaci Apple Store: 

Je velkou neznámou, kolik vlastně iPhonů X bude v pátek k dispozici stejně jako se neví, jestli budou zásoby rovnoměrně rozdělené mezi celý svět, nebo budou mít některé státy/regiony „výhodu“ či jakousi přednost před ostatními. Pokud nový iPhone opravdu chcete, chcete být mezi prvními a nechcete čekat, doporučuji řídit se návodem popsaným výše. Nezaručuji, že vám to nakonec podaří (může se stát cokoliv), jedná se však o prověřený postup, který vždy fungoval poměrně spolehlivě. Hodně štěstí!