iWant

Vadí vám výřez na iPhonu X? Aplikace Notch Remover ho ukryje

iWant

Máte iPhone X ale vadí vám na něm výřez na horní straně displeje? Pokud jste k této nelibosti dospěli až poté, co jste za novinku utratili těžce vydřených třicet (pět) tisíc korun, tak trochu si za to můžete sami. I vás ovšem potěší aplikace, která se nějakým záhadným způsobem dostala do App Store. Jmenuje se Notch Remover a stojí 29 korun. A společnost Apple jí z nějakého důvodu pustila do oběhu, byť mají být aplikace, které nějakým způsobem umožňují skrytí či modifikování horního výřezu obrazovky zakázané.

Aplikaci si můžete stáhnout zde. Pracuje na velmi jednoduchém principu. Zvolíte si v ní obrázek, který chcete použít jako tapetu jak pro uzamčenou obrazovku, tak pro hlavní nabídku. Aplikace obrázek vezme a na jeho horní hranu přidělá černý proužek. Ten bude po nastavení obrázku jako tapety sloužit k tomu, že se v něm výřez na displeji schová. Díky OLED panelu vypadá černá na tapetě opravdu černě a výřez tak v podstatě není vidět. Jestli se vám takto upravený iPhone X líbí, nechám na vašem zvážení.

Daleko zajímavější než co aplikace dělá je ovšem fakt, že se jí podařilo projít sítem kontroly aplikací v App Store. Podobné počiny vývojářů jsou totiž v přímým rozporem s tím, jak chce Apple ohledně svého výřezu postupovat.

Nesnažte se v aplikacích maskovat či jinak upravovat vzhled zobrazovacího panelu. Nesnažte se skrývat jeho zaoblené rohy, uložení senzorů či indikátoru na zobrazení domácí obrazovky tak, že na horní či spodní stranu aplikace nastavíte černé pruhy. 

Tento text je obsažen v jakémsi návodu pro vývojáře, jak optimalizovat své aplikace pro iPhone X. Apple se za výřez na své nové vlajkové lodi nestydí a společnost tedy nechce, aby jej nějaká aplikace explicitně schovávala. Jak se zdá, vývojáři aplikace Notch Remover mají štěstí, neboť to je přesně to, co jejich aplikace umožňuje. Je otázka, jak dlouho aplikace v App Store vydrží.

Zdroj: Macrumors