Zavřít reklamu

V letošním roce nás bohužel sužuje globální pandemie onemocnění COVID-19, kvůli čemuž byl Apple nucen posunout představení a následné vydání svých iPhonů. Na „pulty“ obchodů nejprve zamířily 6,1″ iPhony 12 a 12 Pro a na modely 12 mini a 12 Pro Max jsme si museli počkat – tedy až doposud. Nám se již tradičně podařilo nové kousky do redakce sehnat hned v prvním dni samotných prodejů, díky čemuž se můžete těšit na svěží otestování samotných novinek v podobě unboxingů, prvních dojmů a závěrečných recenzí. Pojďme se ale nejprve vrhnout na rozbalení velice očekávaného modelu – iPhone 12 mini.

iPhone 12 mini Jablíčkář

Jak můžete na přiložených snímcích vidět, letošního drobečka jsme si vzali v černé barvě, což je patrné již ze samotné krabičky. U samotného balení ale ještě chvíli zůstaneme. Jak jistě všichni víte, kalifornský gigant se ve víru ekologie rozhodl pro vcelku razantní krok. K novým iPhonům počínaje letošní generací přestává přibalovat napájecí adaptér a sluchátka, díky čemuž se mu podařilo zredukovat velikost samotné krabičky a snížit ekologické zatížení planety Země. Osobně musím uznat, že na mě balení působí až vcelku roztomile. Když vím, že se uvnitř ukrývá zmiňovaný drobeček neboli iPhone 12 mini, tak mi to všechno k sobě zkrátka tak nějak zapadá.

Krabička se vyjma své velikosti od předcházejících generací zrovna dvakrát neliší. Rozmístění nápisů a log Applu je poté opět totožné. Výše jsme už ale naznačili, že se do jisté míry změnil obsah, což umožnilo zmiňované zmenšení. Po odejmutí horní části se na nás jako první usměje samotný iPhone. Na něm můžeme zpozorovat další rozdíl, který je ve fólii. V předcházejících letech byl jablečný telefon kryt průhlednou fólií, kterou letos vystřídala fólie neprůhledná. Pod telefonem se nadále nachází metrový USB-C/Lightning kabel pro napájení iPhonu a maličké manuály, které se otevírají ve stylu harmoniky. Balení je poté ještě doplněno o jednu Apple samolepku a jehlu pro SIM kartu.

  • iPhone 12 můžete zakoupit kromě Apple.com například na Alze
.