Zavřít reklamu

Je to týden a několik dní nazpátek, co Apple na letošní druhé podzimní konferenci představil čtveřici nových iPhonů 12. Zatímco nejmenší iPhone 12 mini a největší iPhone 12 Pro Max budou k předobjednání k dispozici až 6. listopadu, tak iPhone 12 a 12 Pro si mohli první nadšenci objednat již 16. října. Den dodání prvních kusů těchto zmíněných jablečných telefonů byl stanoven na 23. října – a právě tohle datum připadá na dnešek. Jeden iPhone 12 Pro se nám podařilo získat i do naší redakce a samozřejmě jsme se rozhodli, že se s vámi podělíme o unboxing, první dojmy a později také o samotnou recenzi. Pojďme se tedy společně v tomto článku podívat na unboxing 6.1″ iPhonu 12 Pro.

iPhone 12 Pro krabice balení
Zdroj: Jablíčkář.cz

Jestliže patříte mezi jedince, kteří alespoň jedním okem sledují dění v jablečném světě, tak vám zajisté neunikly informace o tom, že Apple k novým „dvanáctkám“ přestal přibalovat nabíjecí adaptéry a sluchátka EarPods. Apple se pro tento krok rozhodl z čistě ekologických důvodů a samozřejmě samotnou krabičku kompletně přepracoval. Pokud vás tedy po několik let stejná krabička u minulých generací nudila, tak věřte, že u iPhonu 12 Pro je všechno jinak. Celkově je samotná krabička pro iPhone 12 Pro přibližně dvakrát menší a má černou barvu, která vyvolává právě profesionalitu a luxus. Otevírání krabičky je poté pořád stejně magické – kromě ochranných fólií stačí sundat horní víko a jste uvnitř. Kromě samotného iPhonu najdete v krabičce metrový Lightning – USB-C kabel, společně s manuálem a samozřejmě nálepkami.

V případě, že už jste si někdy v minulosti originálně zabalený iPhone koupili, tak víte, že Apple chrání displej zařízení průhlednou fólií, kterou je nutné sejmout. U „dvanáctek“ však nastala změna – namísto průhledné fólie se kalifornský gigant rozhodl využít neprůhledného bílého filmu, který svou strukturou připomíná papír. Tento film můžete nalézt například mezi displejem a klávesnicí nových MacBooků. Apple se tedy zbavil dalšího kusu plastu a pro ekology tohle může být malý svátek. Změn se dočkal také manuál, který je jednak velmi osekaný, a jednak má naprosto odlišené zpracování oproti těm minulým. Součástí balení je pak kromě samotného manuálu jedna Apple nálepka, nechybí pak samozřejmě jehla pro vytáhnutí šuplíčku na SIM kartu. To je z balení vše, dále se můžete za několik minut těšit na první dojmy.

  • iPhone 12 můžete zakoupit kromě Apple.com například na Alze
.