Zavřít reklamu

Apple patří mezi jednu z několika málo společností, která umí své nové produkty uvést naprosto velkolepě a stylově. Během prezentace jediného produktu se dokáže vystřídat hned několik zaměstnanců jablečné společnosti s tím, že každý z nich mluví samozřejmě o jiné části nového zařízení. Předevčírem jsme se na Apple Eventu dočkali představení nového HomePodu mini, společně se čtveřicí nových iPhonů – konkrétně se jedná o iPhone 12 mini, 12, 12 Pro a 12 Pro Max. Při prezentaci výkonu dokáže Apple perfektně demonstrovat, o kolik procent se výkon nového procesoru oproti předchůdci změnil, společně s mnoha dalšími informacemi. Tradičně se však bohužel vůbec nevěnuje paměti RAM.

Operační systém iOS patří mezi jeden z nejlépe optimalizovaných operačních systémů na světě. Díky tomu nemusí Apple nejnovější vlajkové lodě osazovat desítky gigabajty paměti RAM, jako je to například u konkurenčních zařízení. Dá se říct, že oproti konkurenci stačí systému iOS pro více než plynulý provoz prakticky polovina paměti RAM. Skvělá optimalizace iOS je zaručena především díky tomu, že jej Apple nemusí přizpůsobovat na stovky či tisíce různých zařízení, jako například v případě Androidu. Poslední iOS 14 je k dispozici na iPhone 6s a novější, což je již pět let staré zařízení – a i přesto zde běží opravdu parádně. Pokud tedy po představení nových iPhonů potřebujeme znát velikost paměti RAM, tak si vždy musíme počkat na výkonnostní testy, které se zpravidla objevují několik hodin po konferenci. Existují samozřejmě všemožné spekulace, těmi se ale řídit nelze.

iPhone 12:

Pojďme se tedy společně podívat na to, kolika GB paměti RAM nové iPhony disponují. Co se týče iPhone 12 a 12 mini, tak se uživatelé mohou těšit na 4 GB paměti RAM – touto pamětí RAM disponují například všechny loňské iPhony 11 a 11 Pro (Max). Pokud se podíváme na vlajkové lodě v podobě iPhone 12 Pro (Max), tak u těchto zařízení se můžete těšit na 6 GB paměti RAM, což je oproti loňským vlajkovým lodím nárůst o celé 2 GB. S těmito informacemi přišel server Macrumors, kterému se podařilo dostat k beta verzi programu Xcode 12.1, kde už bylo zjištění kapacity paměti RAM u nových iPhonů 12 jednoduché. Nutno podotknout, že tento zdroj informací prakticky stoprocentně přesný – už několikrát v minulosti právě Xcode velikost paměti RAM u nových zařízení odhalil.

XCode
Zdroj: macrumors.com

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.