Zavřít reklamu

Macy nabízí pro základní úpravy fotografií nativní Náhled, ten ale z mnoha důvodů nemusí vyhovovat všem. V dnešním článku vám představíme výběr zajímavých aplikací pro úpravu fotek. Tentokrát jsme vybírali tituly, se kterými si poradí i začátečníci nebo méně zkušení uživatelé, a které jsou zároveň buďto zcela zdarma, nebo je lze do velké míry využívat bezplatně.

Fotor Photo Editor

Fotor Photo Editor je bezplatný online nástroj pro úpravu fotografií a obrázků, se kterým se velice rychle naučí pracovat i začátečníci. Fotor nabízí podporu naprosté většiny známých obrazových formátů včetně TIFF a souborů RAW, podporu dávkového zpracování fotografií s možností přednastavení příslušných parametrů, a kromě základních nástrojů pro úpravu nabízí také řadu efektů, rámečků a spoustu dalšího.

Aplikaci Fotor Photo Editor najdete zde.

Darktable

Pokud hledáte bezplatný nástroj pro úpravu fotografií v macOS s podporou RAW, můžete sáhnout třeba po aplikaci Dartktable. Jedná se o multiplatformní open-source software, který nabízí opravdu výkonnné a užitečné nástroje pro práci s fotografiemi v RAW formátu. Darktable nabízí podporu celé řady standardů, poskytne vám rychlou a bezproblémovou práci s vašimi snímky, a je k dispozici i v češtině.

Aplikaci Darktable stáhnete bezplatně zde.

Photoscape X

Aplikace Photoscape X nabízí také placenou Pro verzi, začátečníkům ale bohatě postačí její základní bezplatná varianta. Kromě jednoduchých nástrojů pro úpravu fotografií, jako je změna velikosti, ořez, otáčení a další nabízí Photoscape X také funkci úpravy barev, odstranění šumu, aplikaci filtrů a v neposlední řadě také podporuje dávkové úpravy vašich snímků. To vše v přehledném uživatelském rozhraní a se snadným ovládáním.

Aplikaci Photoscape X stáhnete bezplatně zde.

GIMP

Aplikace s názvem GIMP je často přirovnávána k Photoshopu. Začátečníkům může možná trvat déle, než se s ní naučí pořádně pracovat, jakmile si ale na GIMP zvyknete (například s pomocí návodů ),, jistě oceníte všechny jeho funkce. Jedná se o multiplatformní open-source bezplatnou aplikaci, která nabízí základní i pokročilejší nástroje pro úpravu fotografií a obrázků. GIMP nabízí také podporu pro práci s vrstvami, možnost úpravy a vylepšení barev, detailní přizpůsobení parametrů a spoustu dalšího.

Aplikaci GIMP stáhnete bezplatně zde.

Luminar Neo

Dalším skvělým nástrojem pro úpravu fotografií na Macu je aplikace Luminar Neo. Nabízí základní i mírně pokročilejší nástroje pro úpravu vašich fotografií včetně filtrů, nástrojů pro úpravy a přizpůsobení barev a dalších funkcí. Luminar disponuje také funkcemi pro vylepšení portrétních fotografií, odstranění nedokonalostí a spoustu dalších funkcí, které jistě oceníte.

Aplikaci Luminar Neo stáhnete bezplatně zde.

.