Zavřít reklamu

Apple nám představil nové iPhony 13, které mimo jiné vynikají svými schopnostmi nahrávání videa. I pokud upgrade neplánujete, tak i stávající portfolio dokáže s těmi ideálními nástroji pořídit velice poutavý výsledek. Zde vám proto přinášíme 5 nejlepších aplikací pro iPhone na nahrávání a střih videa, které dokážou vyrazit dech i bez nově představených funkcí.

VLLO 

Titul nabízí všechny funkce, které potřebujete pro tvorbu filmů a je dost intuitivní na to, aby jej okamžitě mohl začít používat jakkoli pokročilý kameraman nebo i sám režisér. Začnete tím, že si vyberete videa (je však přítomna podpora i pro fotky) a zvolíte formát obrazu. Až se pustíte do samotného střihu, zvolíte si přechody mezi klipy, přidáte hudbu, zvukové efekty, text, filtry a další.

Stažení v App Store

InShot 

Jedná se o výkonný editor videa a fotografií s profesionálními funkcemi. To alespoň o aplikací říkají sami její vývojáři. Umožní vám přidávat svým klipům hudbu, přechodové efekty, text, emotikony i filtry, nechybí pak ořez nebo sloučení videa, a dokonce i určení jeho rychlosti. Zajímavostí je přidávání vrstev a masek nebo podpora funkce PiP.

Stažení v App Store

Disco Videos 

Aplikace vám nabídne nástroje k tomu, abyste byli inovativní, jak jen chcete. Nabízí obrovskou knihovnu filtrů a efektů. Samozřejmě slovo „Disco“ pak ve svém názvu neobsahuje pro nic za nic, takže ke svým videím můžete přidávat i hudbu. Titul umí nejen záznamy pořizovat, ale ve velkém se soustředí i na jejich postprodukci. Umožní vám tak jednotlivé klipy míchat, editovat a prolínat.

Stažení v App Store

8mm Vintage Camera 

O tom, že 8mm formátu ještě neodzvonilo, svědčí např. snímek Pátrání po Sugar Manovi z roku 2012, kdy za něho jeho režisér Malik Bendjelloul dostal Oscara. Pokud tedy máte podobné ambice, stačí si stáhnout aplikaci 8mm Vintage Camera, přijít se zajímavým námětem a vrhnout se do práce. Aplikace stojí 99 Kč, ale nabízí i podporu pro 4K, 8 různých čoček, 13 retro filmů atd.

Stažení v App Store

FiLMiC Pro 

FiLMiC Pro dává každému možnost natáčet a upravovat vysněné záběry ve vysoké kvalitě. Nabízí totiž plně manuální ovládání expozice a ostření, volbu rozlišení, poměru stran, snímkové frekvence a mnoho dalších parametrů. Skutečně profesionálnější kameru v App Storu pravděpodobně nenajdete, proto se i přes svou cenu, která činí 379 Kč, jistě vyplatí. Pokud to tedy myslíte se svou kariérou filmového tvůrce myslíte skutečně vážně.

Stažení v App Store

.