Zavřít reklamu

Odstranění cache

Aplikace a webové stránky ukládají do lokálního úložiště iPhonu různá data, kterým se říká cache. Velikost těchto dat se odvíjí od míry využívání aplikací a webových stránek – v některých případech se může jednat o pár desítek megabajtů, jindy je zase řeč klidně o gigabajtech. Cache tvoří samozřejmě i App Store a mnoho uživatelů nemá tušení o tom, že existuje skrytý způsob, jak je jednoduše smazat pro uvolnění místa v úložišti. Stačí, abyste se do App Store přesunuli, a poté desetkrát klepnuli prstem ve spodním menu na záložku Dnes. Vymazání paměti cache se žádným způsobem nepotvrdí, rozhodně ale proběhne.

cache-app-store-iphone-smazat-fb

Vypnutí žádostí o hodnocení

Určitě už se vám někdy stalo, že jste si nainstalovali nějakou aplikaci nebo hru a po chvilce využívání či hraní se vám zobrazilo dialogové okno, ve kterém vás vývojář žádá o zanechání hodnocení. Ano, zpětná vazba je pro vývojáře samozřejmě velmi důležitá, aby mohli své aplikace i nadále vylepšovat dle požadavků uživatelů. Někteří uživatelé však mohou chtít zpětnou vazbu odesílat sami, bez jakéhokoliv „donucení“. Dobrou zprávou je, že žádosti o hodnocení jdou jednoduše vypnout, a to v Nastavení → App Store, kde níže přepínačem deaktivujte možnost Hodnocení a recenze.

Automatické stahování obsahu

Některé aplikace, především tedy hry, mohou po stažení z App Store vyžadovat stažení hromady dalších dat. V praxi to tedy vypadá tak, že si z App Store stáhnete nějakou hru, která má pár stovek megabajtů, avšak po jejím spuštění budete ještě vyzváni ke stažení dalšího obsahu, který může mít několik gigabajtů. Pokud o tom nevíte, anebo pokud si to neuvědomíte, tak můžete hru natěšení spustit, ale následně bude nutné zase čekat na stažení dalších dat, takže vás radost přejde. Nedávno jsme se však v iOS dočkali nové funkce, která dokáže aplikace požadující stažení dalšího obsahu automaticky spustit a akci zahájit. Pro aktivaci stačí, abyste přešli do Nastavení → App Store, kde v kategorii Automatická stahování přepínačem aktivujte Obsah v aplikacích.

Widget s aplikacemi

Mnoho aplikací od Applu nabízí své vlastní widgety, které dokáží zjednodušit fungování. Věděli jste však o tom, že takový widget nabízí také App Store? Ve skutečnosti se jedná o velmi zajímavý widget, díky kterého můžete objevovat nové aplikace a hry. Nabízí totiž každodenní přísun článků o čerstvých a připravovaných novinkách ze světa her a aplikací, což může přijít vhod. Pokud byste si widget chtěli prohlédnout, najdete jej v galerii níže, přidat ho pak můžete klasickým způsobem a vybrat si můžete ze tří různých velikostí.

Zrušení předplatného

Nedílnou součástí našich životů jsou v posledních letech také předplatná, která zažívají obrovský rozmach. Naprostá většina aplikací už v dnešní době využívá právě model předplatného, namísto jednorázového nákupu. Pro některé uživatele tak může být velmi složité předplatná spravovat. Pokud byste si chtěli seznam všech vašich předplatných zobrazit a případně nějaké předplatné zrušit, tak se nejedná o nic složitého. Stačí, abyste přešli do aplikace App Store, kde vpravo nahoře klepněte na ikonu vašeho profilu, a poté přejděte do sekce Předplatná. Zde se v kategorii Aktivní zobrazí veškerá běžící předplatná. Chcete-li nějaké zrušit, tak ho rozklikněte, níže klepněte na Zrušit předplatné a akci potvrďte.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.