Zavřít reklamu

Čím dál více uživatelů spoléhá při plánování svého dne na nativní aplikace od Applu, které se v řadě případů čím dál více zlepšují. Nativní Připomínky sice v iOS 17 nedostaly tolik pozornosti, jako třeba Poznámky, to ale neznamená, že by se mělo jednat o zbytečnou aplikaci. Spousta lidí používá Připomínky kromě jiného také k zadávání úkolů se specifickým datem splnění. Co ale dělat, když se původně stanovené datum splnění posunulo?

Nativní aplikace Připomínky je skvělým nástrojem pro zadávání a sledování důležitých termínů, a usnadňuje plánování do budoucna. Ale i když si své dny organizujete s předstihem, plány se někdy mohou změnit. Když se to stane, budete chtít vědět, jak upravit všechny termíny, které jste si vytvořili. Stanovení termínů splnění v Připomínkách není nic těžkého. Můžete k tomuto účelu využít buďto Siri, nebo daný čas a datum stanovit při manuálním zadávání dané připomínky. Jak je to ale s úpravami těchto termínů? Rozhodně se nejedná náročný úkol.

Jak upravit termíny v Připomínkách v iOS a iPadu

Úprava termínů je v iPhonu i iPadu v podstatě stejná. Stačí se řídit pokyny, které uvádíme níže.

  • Spusťte aplikaci Připomínky.
  • Klepněte na úkol, u kterého chcete upravit termín.
  • Klepněte na ⓘ  napravo od vybraného úkolu.
  • Nyní jste se přesunuli do podrobností, týkajících se dané připomínky. Klepněte na položku Datum a v kalendáři vyberte požadované datum.
  • Pokud jste u dané připomínky nastavili také konkrétní čas, který byste nyní rádi změnili, klepněte na položku Čas a upravte časový údaj.

Chcete pro jistotu nastavit ještě jednu předběžnou upomínku? Žádný problém. Pod sekcí pro nastavení času klepněte na Předběžná připomínka. Zobrazí se vám menu, ve kterém buďto vyberete některý z přednastavených časových údajů, nebo po klepnutí na Vlastní vyberete, s jakým předstihem chcete být na daný úkol upozorněni. Po dokončení stačí klepnout na Hotovo v pravém horním rohu.

 

.