Zavřít reklamu

V App Storu existuje celá řada aplikací, které vám mohou pomoci s  plánováním dne. Připomínky od Applu jsou však jednoduchý, ale zároveň perfektní nástroj, který navíc bez nutnosti instalace dalších programů skvěle do ekosystému Applu zapadá. My si ukážeme 5 triků, díky kterým bude používání Připomínek ještě o něco příjemnější.

Synchronizace s jinými účty

Jste-li odkázáni pouze na Apple ekosystém, všechny seznamy a připomínky se vám synchronizují přes iCloud mezi vašimi zařízeními. Pokud ale používáte například počítač s Windows, synchronizace na iCloud vám nepomůže. Abyste mohli přidat jiný účet do iPhonu, otevřete aplikaci Nastavení, klepněte na možnost Hesla a účty a zde zvolte ikonu Přidat účet. Zobrazí se vám nabídka poskytovatelů. Pokud v ní nenajdete toho, kterého potřebujete, klepněte dole na možnost Jiný. Zde už se ke svému účtu přihlaste. Po přihlášení se vás aplikace zeptá, co chcete se svým účtem synchronizovat. V některých případech se zobrazí možnost Připomínky – stačí tuto možnost aktivovat a máte hotovo, připomínky z určitého účtu se synchronizují.

Nastavení výchozího seznamu

Pokud vytváříte Připomínky na Apple Watch nebo je nepřidáváte do seznamů, automaticky se objevují v seznamu Připomínky, který je na iCloudu. Abyste toto nastavení změnili, přesuňte se do Nastavení, vyberte sekci Připomínky a klepněte na Výchozí seznam. Jednoduše už můžete vybrat ten, který chcete použít.

Připomínání podle vaší polohy

Občas se vám může hodit, aby vám telefon poslal oznámení, až dorazíte na určité místo. Využití se najde třeba v práci nebo ve škole. Pokud chcete docílit, aby se tak stalo, vytvořte si připomínku a klepněte na ikonu Místo. Zde si můžete zvolit z možností Při nastoupení do auta, Při vystoupení z auta nebo Vlastní. Až si vyberete, klepněte na Hotovo. Největší nevýhodou této funkce je však to, že nepodporuje služby třetích stran. Abyste tuto funkci mohli využít, musíte mít připomínku uloženou na iCloudu.

Celodenní připomínky

V Připomínkách si můžete poměrně jednoduše nastavit čas, na který je naplánujete, to ale neplatí pro aplikaci do hodinek. Navíc se občas hodí nemít připomínku stanovenou na konkrétní čas, ale na celý den. Abyste měli i o celodenních připomínkách přehled, můžete si nastavit, v kolik hodin vám o nich přijde oznámení. Opět otevřete aplikaci Nastavení, vyberte Připomínky a zapněte přepínač Dnešní oznámení. Poté už jen jednoduše nastavíte čas.

Přidávání fotografií a dokumentů

Pokud chcete k připomínce přidat přílohu, existuje na to jednoduché řešení. Po vytvoření připomínky klepněte na Fotky a vyberte si z možností Pořídit fotku, Knihovna fotografií nebo Naskenovat dokument. Při pořízení fotky stačí po vyfocení klepnout na Použít fotografii, při výběru z knihovny jen na potřebnou fotku klepnete, pokud chcete skenovat dokument, stačí po naskenování kliknout na Uchovat sken a poté na Uložit. Opět se ale dostáváme k limitům Připomínek, kdy je tato funkce dostupná pouze pro připomínky na iCloudu.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více