Zavřít reklamu

Je možné, aby úspěch iPhonu X negativně ovlivnil další modely iPhonů v letech 2019 a 2020? Pierre Ferragu, analytik společnosti New Street Research, tvrdí, že ano. V rozhovoru pro CNBC uvedl, že v letošním roce se rozhodlo na iPhone X přejít tolik uživatelů, že je možné, že úspěšné prodeje aktuálního modelu budou mít za následek sníženou poptávku po modelech příštích.

Ani levný iPhone s 6,1″ LCD displejem se podle analytika s tak vysokými prodeji, jak by si Apple možná představoval, nesetká. Ferragu předpovídá, že zisk z iPhonů v roce 2019 by mohl být až o 10 % nižší, než jsou očekávání Wall Street. Zároveň poukazuje na fakt, že ve chvíli, kdy jsou prodeje oproti předpokladu Wall Street nižší, má to vliv i na akcie společnosti. Proto doporučuje klientům, aby akcie společnosti, jejíž hodnota nedávno dosáhla jednoho bilionu, včas prodali.

„iPhone X byl velmi úspěšný a u spotřebitelů se setkal s výborným přijetím,“ uvádí Ferragu. „Byl natolik úspěšný, že si myslíme, že předběhl poptávku,“ dodává. Snížené prodeje by podle Ferragua mohly přetrvat až do roku 2020. Analytik uvádí, že Apple prodá v letošním roce celkem 65 milionů kusů iPhonu X a dalších více než 30 milionů kusů iPhonu 8 Plus. Nabízí srovnání s iPhonem 6 Plus, kterého se v roce 2015 prodalo 69 milionů kusů. Nepopírá, že se stále ještě jedná o supercyklus, ale upozorňuje na to, že poptávka bude v budoucnu klesat. Na vině je podle něj to, že majitelé iPhonů mají tendence se svého stávajícího modelu držet déle a upgrade odkládají.

Společnost Apple by v příštím měsíci měla představit trojici nových modelů. Měl by mezi nimi být 5,8palcový nástupce iPhonu X, 6,5palcový iPhone X Plus a levnější model s 6,1palcovým LCD displejem. Ostatní dva modely by měly mít OLED displej.

Zdroj: PhoneArena

.