Zavřít reklamu

Pokud chcete váš iPhone rychle nabít, tak k tomu aktuálně potřebujete Power Delivery kabel. Tímto kabelem se rozumí takový kabel, který má na jedné straně konektor Lightning, na druhé pak USB-C. Lightning konektor samozřejmě vsunete do konektoru vašeho iPhonu, USB-C konektor je pak nutné zasunout do napájecího adaptéru s podporou Power Delivery a s výkonem 20 wattů. Dobrou zprávou je, že s rychlonabíjením kalifornský gigant nyní přišel i u Apple Watch, a to konkrétně na letošní první podzimní konferenci, kde došlo k představení Apple Watch Series 7.

V případě, že byste se současných majitelů zeptali na jednu věc, kterou by na jablečných hodinkách vylepšili, tak by vám v mnohých případech odpověděli větší baterii nebo prostě a jednoduše vyšší výdrž na jedno nabití. Osobně mi tedy výdrž baterie okolo jednoho dne u Apple Watch rozhodně vrásky na čele nedělá. Nemám problém si večer na nějakou dobu hodinky před spaním sundat, a poté je po několika desítkách minut nabíjení opět nasadit na zápěstí. Je nutné se zamyslet především nad tím, co všechno Apple Watch umí, a co všechno vlastně dělají na pozadí – je toho více než dost. I přesto však chápu, že ne každému nutně musí výdrž jednoho dne vyhovovat. Nyní nejspíše čekáte, že Apple u Series 7 přišel s větší baterií – tuto informaci vám ale sdělit nemohu, jelikož by se jednalo o lež. Na větší baterii prostě a jednoduše v těle není místo. Alespoň určitým způsobem se však Apple pokusil naříkající uživatele uspokojit.

Apple Watch Series 7:

Jestliže si totiž pořídíte Apple Watch Series 7, tak k nim dostanete rychlonabíjecí kabel. Ten má na jedné straně napájecí kolébku, na druhé pak konektor USB-C, namísto původního a klasického USB-A. V případě, že rychlonabíjecí kabel využijete v budoucnu k nabití Apple Watch Series 7, tak jste schopni jim během osmi minut dodat potřebnou šťávu na to, aby zvládly v noci měřit osm hodin spánku. Během 45 minut pak budete schopni Series 7 nabít na 80 %, během hodiny a půl na 100 %. Konkrétně Apple uvádí, že díky tomu bude nabíjení rychlejší až o 33 %. Na první pohled dobrou zprávou je, že se tento nový rychlonabíjecí kabel nově nachází i v balení Apple Watch SE, kterých jsme se dočkali minulý rok. Mohlo by vás tak napadnout, že rychlonabíjení jablečných hodinek nebude omezeno pouze na nejnovější Series 7 – opak je však pravdou. Při koupit Apple Watch SE sice získáte USB-C napájecí kolébku, rychlonabíjení však fungovat nebude. Jen pro dodatečné info, aktuálně stále dostupné a čtyři roky staré Apple Watch Series 3 jsou i nadále dodávány s klasickou USB-A napájecí kolébkou.

.