Zavřít reklamu
iWant

V euroasijské databázi se objevily zmínky o několika nových iPhonech – co můžeme očekávat?

iWant

Euroasijská ekonomická komise, která se zabývá ekonomickými otázkami tzv. euroasijského regionu, mimo jiné spravuje také databázi elektronických produktů, které se na tomto trhu prodávají (jedná se o něco podobného, jako je FCC v USA). A právě tato databáze se v minulosti stala poměrně kvalitním zdrojem informací ohledně nadcházejících produktů od společnosti Apple. V posledních dnech se v této databázi objevily novinky, které naznačují několik nových iPhonů…

Obvykle podobné spekulace necháváme bez odezvy, od rozebírání úniků a informací typu „jedna paní povídala“ tu jsou jiní. V tomto případě však musíme udělat výjimku. Databáze EEC totiž v minulosti odhalila informace o nadcházejících novinkách hned u několika velmi důležitých produktů. Svůj profil v databázi tak měl krátce před svým představením třeba iPhone 7, bezdrátová sluchátka AirPods, nové MacBooky či poslední iPad. Proto se zvedla poměrně velká vlna očekávání, když se v databázi v úterý objevily zmínky o nových iPhonech.

Obvykle se zde objevují produkty zhruba měsíc předtím, než se dostanou do reálného prodeje. Pokud tedy bude vše probíhat tak, jako už několikrát v minulosti, novinek bychom se měli dočkat někdy na přelomu května a června. A o co že to vůbec jde?

Jedná se o jedenáct různých modelů iPhonu resp. v tomto případě o jedenáct „smartphonů s operačním systémem iOS 11“. Téměř okamžitě se začalo mluvit o tom, co by to mohlo být. Logicky nepůjde o jedenáct nových telefonů, spíše se jde o jedenáct různých konfigurací, ať už paměťových, nebo vizuálních.

Nové vlajkové lodě to zcela jistě nebudou, neboť ty Apple představuje na podzim. Mohla by to být nějaká nová barevná varianta iPhonu X – například ona zlatá, o které se mluví již několik měsíců. Dalších deset zbylých konfigurací by pak mohlo naznačovat nový iPhone SE, na který čeká obrovské množství uživatelů. Zdali se ho dočkají je však těžké předpovědět. Původní model Apple představil v březnu 2016 a hardwarová aktualizace by tak rozhodně přišla vhod. Pokud k nějakému představení novinek skutečně dojde (čemuž opravdu věříme), v následujících dnech, resp. týdnech, by měly na povrch prosakovat další informace.

Zdroj: 9to5mac