Zavřít reklamu

Již od prvních dnů od vydání dodnes stále extrémně populárního Minecraftu se můžeme setkat s na první pohled nikdy nekončícím zástupem jeho klonů. Hry, které si vzali ze slavného počinu Mojangu velkou dávku inspirace, se objevují dodnes. Herní novinka Necesse od vývojáře Madse Skovgaarda přitom působí podobným dojmem. Na rozdíl od svého slavného předchůdce se nejen že vzdává třetího rozměru, ale za prozkoumávání procedurálně generovaného světa vás odmění vlastním, i když malým, impériem.

V Necesse se před vámi již od vašich prvních kroků otevírá nekonečný procedurálně generovaný svět. Ve fantastickém světě hry poté potkáte velké množství různých druhů nepřátel, se kterými budete svádět boje ve stylu podobných akčních RPG. K tomu, aby vás například zdejší obrovští pavouci nezašlápli hned na první zadupnutí, si budete muset osvojit řadu herních systémů. V Necesse totiž budete těžit, craftit a spravovat vlastní pozemky i poddané.

Právě možnost mít na starosti vlastní farmy a podniky je zřejmě nejoriginálnějším znakem Necesse. Vaše poddané můžete rekrutovat po celém světě a pak je nechat, ať se starají o vaše farmy, zvířata a různé budovy. Navíc s nimi můžete i obchodovat za zvýhodněné ceny. nic ale není zdarma. O pohůnky se musíte dobře starat. Pokud vám je rozpráší nepřátelská armáda, nebudou vám k ničemu.

  • Vývojář: Mads Skovgaard
  • Čeština: Ne
  • Cena: 6,29 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.8 nebo novější, procesor na minimální frekvenci 2,5 GHz, 4 GB operační paměti, grafická karta s 512 MB paměti, 500 MB volného místa na disku

 Hru Necesse můžete zakoupit zde

Témata: , , , , ,
.