Zavřít reklamu

Nová budovatelská strategie Voxel Tycoon nabízí k prozkoumání a zastavění nekonečný svět složený z trojrozměrných pixelů. Oproti ostatním hrám ze žánru vás tak nechá expandovat vaše město opravdu donekonečna. Voxel Tycoon se totiž neomezuje na předem nadesignované mapy, na kterých vás vývojáři omezují zcela jasně nastavenými mantinely. Díky procedurální generaci krajiny jakékoiv hranice ve hře odpadávají a to, kam až bude sahat vaše neustále se rozrůstající impérium, záleží jen na vaší šikovnosti.

Voxel Tycoon určitě nenabídne nejrealističtější zobrazení rozvíjející se metropole. Domečky a hranaté kopce připomínají více než krajinu, kterou můžete vidět kolem sebe, spíše screenshoty z Minecraftu. Kde ale vývojáři šetřili na grafickém zpracování, tam přitopili pořádně pod kotel v rámci dostupných herních mechanik. Voxel Tycoon je totiž rájem pro ambiciózní mikromanažery. Zatímco jiné budovatelské strategie se soustředí hlavně na samotné stavění a následné plnění požadavků obyvatel vašeho města, Voxel Tycoon svou pozornost zaměřuje na detailní konstrukci průmyslu a dodavatelských systémů. Když se dozvíte, že ve hře budete mít na starosti těžbu zdrojů, jejich přesun a zpracování v továrnách, už vybízí k dalšímu srovnání s populárním Minecraftem.

Správa surovin a jejich využití však samozřejmě není všechno. Jak se bude rozvíjet váš průmysl, stejně tak bude růst město kolem něj. Jeho obyvatelé poté vyjádřují své přání a potřeby. Namísto toho, abyste jim pak stavěli specifické budovy, budete k jejich splnění muset přizpůsobit přístup k vlastnímu průmyslu. Obyvatele totiž učiní šťastnými různé druhy vyráběného zboží.

Hru Voxel Tycoon můžete zakoupit zde

Témata: , , ,
Patrik Pajer

Absolvent filmu a audiovizuální kultury. Věnuje víc času psaní o hrách než jejich hraní. Budoucí krypto baron.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.