Zavřít reklamu

macOS Mojave přinesl několik novinek, mezi nimiž byla byla i již dříve oznámená možnost připojení externích grafických karet, což zajisté potěší nejednoho majitele Macu. U pouhé možnosti připojení externí grafiky ale Apple neskončil.

Uživatelé budou mít nově možnost selektivně povolit akceleraci grafické karty na základě aplikace. Podle poznámek, které Apple k nejnovější aktualizaci betaverze macOS Mojave pro vývojáře vydal, budou uživatelé moci operativně provést požadavek na používání externí GPU u konkrétní spuštěné aplikace přímo na displeji, který je připojen k Macu. Ještě lepší zprávou je, že se tato možnost vztahuje i na vestavěné displeje iMaců a MacBooků Pro.

Pokud patříte mezi majitele počítačů s nainstalovým macOS Mojave beta 5, můžete si zmíněnou funkci vyzkoušet zvolením příslušné aplikace ve Finderu. Na ikonku aplikace klikněte pravým tlačítkem a zvolte Informace, v okně s informacemi o příslušné aplikaci pak zaškrtnete možnost upřednostnění externí grafiky. Příslušná externí karta musí být při nastavování pochopitelně připojená k vašemu počítači, externí GPU je možné připojit k jakémukoliv Macu, který disponuje Thunderbolt 3 portem.

Prefer-External-GPU-macOS-Mojave

Možnost připojení externí grafiky jako taková není u Applu žádnou novinkou – poprvé bylo možné ji aktivovat v macOS 10.13.4. Je to ale vůbec poprvé, kdy mají uživatelé možnost upřednostnit použití externí grafiky v rámci grafického rozhraní počítače přímo ve Finderu. V minulosti bylo možné použití externí grafiky povolit za pomoci speciálních příkazů v Terminálu.

Redaktoři serveru 9to5Mac se zavázali novinku řádně otestovat, tudíž na sebe bližší informace o výsledku testování jistě nenechají dlouho čekat.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.