Zavřít reklamu

Populární vesmírné ságy nás naučili, že pohybovat se po kosmické lodi není žádný problém. Prostě zapnete jednoduchý generátor gravitace a ani nepoznáte, že se neprocházíte tréninkovým centrem na zemském povrchu. Realita je však trochu jiná. Na oběžných drahách a v meziplanetárním prostoru je zatím člověk odkázán na stav beztíže. A právě v takové situaci se i z těch nejjednodušších úkolů stávají výzvy, zejména pro člověka, co je celý život zvyklý na zemskou přitažlivost. Jak moc těžké to je, si můžete vyzkoušet v nové macOS hře Heavenly Bodies.

V novince od indie studia 2p Interactive budete mít za úkol plnit různorodé úkoly astronautů ve stavu beztíže. Vtip je přitom v tom, že podle zvolené obtížnosti hra tento stav přesně simuluje. Musíte tak počítat s pohybem ve zcela neznámém prostředí, které vás donutí přemýšlet jinak než na zemském povrchu. Hru můžete hrát v klasické, pomocné či newtonianské obtížnosti, přičemž ta poslední nabízí tu nejpřesnější simulaci. Sami vývojáři ale doporučují při hraní jakékoliv obtížnosti použití gamepadů, kdy každá z analogových páček ovládá jednu vaši paži.

Plnit přibližně tři čtvrtě hodinové mise můžete i ve společnosti někoho druhého. Kooperativní mód nabízí větší porci zábavy, která vyžaduje kromě správného pohybu i úspěšnou komunikaci mezi oběma astronauty. Ve hře se přitom zas tak dlouho nezdržíte. Celé vesmírné dobrodružství byste měli mít dohrané přibližně za pět hodin.

  • Vývojář: 2pt Interactive
  • Čeština: Ne
  • Cena: 15,11 euro
  • Platforma: Windows, macOS, Playstation 5, Playstation 4
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.12 nebo novější, procesor Intel Core i5 nebo lepší, 6 GB operační paměti, grafická karta Nvidia GTX 660 nebo lepší, 2 GB volného místa na disku

 Hru Heavenly Bodies můžete zakoupit zde

Patrik Pajer

Absolvent filmu a audiovizuální kultury. Věnuje víc času psaní o hrách než jejich hraní. Budoucí krypto baron.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.