Zavřít reklamu

Vývojáři z Aluba Studio si usmysleli, že chtějí hráčům poskytnout věrohodné zážitky z práce hackera. Tím ale nemysleli sortu etických hackerů, kteří pomáhají různým společnostem s jejich kyberbezpečnostními problémy. Ve hře Cyber Manhunt si totiž zahrajete za programátora, který morální otázky neřeší. V průběhu hry vás budou najímat klienti  a vaším cílem vždy bude nabourat se do soukromí určité osoby. K tomu budete používat řadu neetických taktik, které dle vývojářů používají i opravdoví hackeři.

Cyber Manhunt má co nejdůvěryhodněji napodobovat práci takového hackera. V jejím průběhu tak budete používat nástroje jednoduché i ty technologicky komplexní. Vývojáři lákají na prosté prohledávání webu a databází, ale i na náročnější krádež osobních identit a následné phishingování informací od vašich obětí. Hratelnost sice nemusí z přiložených obrázků působit úplně atraktivně, hra ale nabízí více než dost zapeklitých logických hádanek. Ty by měly být, jako součást jednotlivých úkolů, propojené do jednoho koherentního příběhu, ve kterém si budete budovat vlastní hackerskou personu. Cyber Manhunt vás nebude úplně nutit stát se zlým hackerem, hra vás po každém z rozhodnutí ohodnotí na stupnici „dobra“ a „zla“.

Vývojáři se rozhodli pro neobvyklé téma hry právě kvůli jeho citlivosti, čímž chtěli především rozvířit debatu mezi všemožnými hráči. Problémy v podobě soukromí na internetu, anebo tzv. „fake news“ se stávají stále palčivějším tématem ve veřejných debatách. Na produktové stránce sami vývojáři zmiňují, že si inspirovali u her jako Papers, Please, This War of Mine nebo Orwell. Jejich snahy se zatím vyplácely v předběžném přístupu, kdy hra posbírala velké množství pozitivních recenzí, a na různých přehlídkách nezávislých her, odkud si také odnesla různorodá ocenění. Cyber Manhunt nyní koupíte s 35% slevou na Steamu za 5.84 €.

Hru Cyber Manhunt můžete zakoupit zde

Témata: , , , ,
.