Zavřít reklamu

Otevření dalšího ikonického Apple Storu se blíží. Nový jablečný obchod v proslulé pařížské čtvrti Champs-Élysées se veřejnosti otevře už v listopadu. Avšak současný obchod Carrousel du Louvre, který leží nedaleko nadcházející prodejny, bude zanedlouho uzavřen. Jak bude nová prodejna vypadat, kde přesně se bude nacházet a proč se Apple svého staršího obchodu zbavuje, se dočtete v tomto článku.

Čekání je u konce

O novém Apple Storu v Paříži se mluví už velmi dlouho. Například v roce 2016 server Le Figaro informoval o tom, že si Apple údajně pronajal sedmipatrovou budovu přímo na známé Avenue de Champs-Élysées, konkrétně s číslem popisným 114. O 2 roky později se z této domněnky stává realita. Dům, jenž dříve obývala francouzská obuvnická značka J. M. Weston, se zanedlouho stane jedním z největších a nejikoničtějších jablečných obchodů.

Nájem 14 milionů euro, obchod i kanceláře

Záměr otevřít ve zmíněné budově nový Apple Store vyslovila před rokem na konferenci sama Angela Ahrendts, šéfka maloobchodu cupertinské společnosti. Sedmipatrová renesanční budova bude využita nejen jako obchod s velkým prostorem pro workshopy Today At Apple, ale i jako prostor pro kanceláře v horních patrech. Do architektury zvenku Apple zasáhne jen minimálně. Z návrhů je možné rozpoznat například zvětšená skleněná okna na boku budovy. Skutečnost, že Apple o tuto lokaci velmi usiloval, podrthuje i to, že platí 14 milionů euro ročně za její pronájem. Což je trojnásobek toho, co platil předchozí nájemník J. M. Weston.

Nedaleký Apple Store se uzavře

Pár kilometrů od nadcházející prodejny se v současnosti nachází další dva Apple Story – Opera a Carrousel du Louvre. Druhý zmíněný, který byl v době svého otevření roku 2009 první jablečnou prodejnou v Paříži, se navždy zavře 27. října 2018. Kromě toho, že prostory tohoto Apple Storu neodpovídají nejnovějšímu konceptu Angely Ahrendts, obchodu do karet nehraje ani jeho lokace. Carrousel du Louvre bude definitvně uzavřen a jeho zaměstnanci dostanou možnost pracovat v novém obchodu na Champs-Élysées.

Apple Store Paris
Místo nového Apple Storu v Paříži. | Data: Google Maps

 

Témata: ,
.