Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Apple spouští skvělou pomůcku pro vývojáře

Při příležitosti letošní konference WWDC 2020 se vývojáři dočkali hned několika různých novinek, které jim dokáží obecně usnadnit celý vývoj a nabídnou řadu vylepšení. Jednou z oznámených novinek bylo i speciální prostředí přezdívané jako Enhanced Sandbox neboli vylepšené uzavřené prostředí určené pro testování. Tato vychytávka vývojářům umožní kvalitně a bezproblémově testovat nákupy v aplikaci, a to hned při několika různých scénářích, se kterými by se uživatel mohl teoreticky setkat.

Apple Developer
Zdroj: MacRumors

Vývojář si tak ještě před vydáním dané verze svého softwaru bude moci prozkoušet například jak aplikace na bázi předplatného bude reagovat při změně samotného plánu, při jeho kompletním zrušení, či jak bude program reagovat v okamžiku, kdy se příslušná transakce neočekávaně zruší. Popsané vylepšené prostředí s sebou přinese daleko rozsáhlejší možnosti pro samotné vývojáře a teoreticky bychom se tak měli dočkat komplexně funkčnějších aplikací. Vývojář Epic Games si jej však vyzkoušet moci nebude.

V Singapuru se nachází nový unikátní Apple Store, který se pyšní prvotřídním designem

Jablečná společnost u svých produktů vsází na prvotřídní kvalitu, a především tedy na design. To samozřejmě neplatí pouze na zmiňované produkty. Když se podíváme na samotné Apple Story, můžeme vidět kombinaci úžasné architektury spolu s unikátními prvky. Apple se světu nově pochlubil s dalším úžasným obchodem, který nejen svým návštěvníkům vyrazí dech. Konkrétně se jedná o Apple Store umístěný v resortu Marina Bay Sands v Singapuru a jedná se o obrovskou skleněnou báni jakoby „levitující“ na vodě v zálivu.

K otevření obchodu došlo teprve dnes a na YouTube už můžeme najít první prohlídku od youtubera jménem SuperAdrianMe TV. Ten si celý Apple Store detailně prošel a skrze kamerový záznam světu ukázal, jak má vypadat skutečně luxusní obchod. Zmiňovaná skleněná báně se skládá ze 114 kusů skla a návštěvníka potěší hned několika patry. Nejzájímavější je samozřejmě horní patro, kde se po výhledu z obchodu budete cítit, jako kdybyste doslova levitovali nad vodou. Apple si v tomto případě také pohrál se světlem, díky čemuž do Storu proniká pouze přiměřené množství slunečního svitu. Na prnví pohled můžeme bezesporu říci, že se jedná o zcela unikátní a výjimečnou architektonickou práci. Apple Store zároveň skrývá i privátní pasáž, jež působí útulně a jen tak někdo se do ní pravděpodobně nepodívá.

Jak samotný Apple Store vypadá si můžete prohlédnout buďto na samotném videu, nebo v přiložené galerii. YouTuber jako nejzajímavější místo celého obchodu označil prostor za obrovským logem Applu v horním patře, kde se nachází perfektní výhled na samotné panorama města. V současnosti je z důvodu právě probíhající globální pandemie Apple Store otevřen pouze v omezeném provozu. Pokud byste tedy měli to štěstí a nacházeli se někde poblíž, nezapomeňte svou návštěvu rezervovat skrze tuto stránku.

Apple přichází s vlastními rouškami pro své zaměstnance

Kalifornský gigant v reakci na zmiňovanou globální pandemii onemocnění COVID19 navrhl a vyrobil vlastní roušky přezdívané jako Apple Face Mask. Roušky jsou vyrobeny ze tří vrstev pro filtrování částic a dokonce u nich Apple myslel i na lidi se sluchovým postižením. Ti jsou totiž naučeni odezírat slova ze rtů, což u klasických roušek bohužel není možné. V případě masek od Applu se ale jedná o opak a zmiňované odezírání lidem nebude dělat problém.

Apple Face Mask
Zdroj: MacRumors

Roušky jsou na první pohled výtvorem od Applu – nesou totiž unikátní design a svému nositeli umožňují maximální možnou úpravu, aby co nejlépe seděly na obličeji. Kalifornský gigant své zaměstnance informoval o tom, že roušky mohou být vyprány a použity znovu, a to až pětkrát. Prozatím není jasné, zdali se Apple rozhodne pro jejich masovou produkci a bude je poskytovat také ostatním zájemcům.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více