iWant

Valve připravuje novou hru pro iOS a macOS. Hlavní inspirací je Portal a Bridge Builder

iWant

Společnost Valve, která je známá především svými herními peckami jako je série Half-Life, Portal či herní platformou Steam, připravuje novou hru, jež bude k dispozici na mobilní platformy iOS a Android. Bude se jmenovat Bridge Constructor Portal a jak již název napovídá, bude vycházet z oblíbené plošinovky Portal a dnes již tradiční a často opakované hry Bridge Builder. Novinka dorazí do App Store a Google Play již 20. prosince.

Klasický Bridge Builder zná pravděpodobně každý. Vaším cílem je postavit dostatečně stabilní most na to, aby po něm mohl přejet požadovaný objekt. Něco podobného nyní chystá i Valve s tím, že do hry zakomponuje portálové „zbraně“ ze série Portal. Jak bude tato herní mechanika vypadat v praxi, se můžete podívat ve videu níže.

Za vývojem stojí studia Headsup Games a Clockstone Software, které mají vývoj samozřejmě posvěcený samotným Valve. Hra se bude odehrávat v Aperture Laboratories, které můžete znát právě z her série Portal. Z doprovodných obrázků je patrné, že by se mohlo jednat o zajímavou a nevšední hru z dnes již tak otřepaného žánru. Komplexnost herních mechanik by měla být poměrně pestrá, neboť kromě mobilních platforem vyjde také na Windows, macOS a v příštím roce také na konzole. Zatím není jasné, zda-li se bude jednat o free-to-play hru, nebo bude disponovat klasickým buy-to-play modelem.

Zdroj: 9to5mac