Zavřít reklamu

Článek od iWant: Je to opět tady. Applařům po celém světě se včera po třetí hodině odpolední tajil dech, když s napětím očekávali, jaké bomby vypustí jablečný gigant do světa. A že se měli opravdu na co těšit.

Je 15:02 a Tim Cook vchází na jeviště Howard Gilman Opera House, které je součástí Brooklyn Academy of Music, aby zahájil nejnovější událost ve světě Apple. Po krátkém úvodu a bez dlouhých okolků odhaluje první specialitu, jíž je nový MacBook Air.

MacBook Air, který je, světe div se, zase tenčí a lehčí, se představuje ve třech dechberoucích barvách, stříbrné, vesmírně šedé a nově také zlaté. Retina je jako obvykle precizní, rámečky o 50 % užší a ovládání klávesnice i trackpadu intuitivní. Velkou novinkou je také u iPhonů a iPadů oblíbená funkce Touch ID, díky které Mac odemknete jediným dotykem na klávesnici. K tomu Air dostal do výbavy dva Thunderbolty 3, super stereo výbavu a nejnovější Intel Core i5 osmé generace. Na takového nadupaného fešáka jsme čekali.

MacBook-Air-Keyboard-10302018

Druhým překvapením ze světa Apple počítačů je dlouho očekávaný Mac mini, který se posledního přebudování dočkal naposled v roce 2014. Kompaktní prcek ve vesmírně šedé barvě s rozměry 20×20 cenťáčků v sobě ukrývá čtyř nebo šestijádrový procesor, vyšší grafický výkon a 4x rychlejší SSD disk s pamětí až 2TB. Mac mini byl obdařen chladícím systémem, který jsme doposud viděli jen u MacBooku Pro, a tak zvládne i douhé hodiny práce bez přehřívání. K tomu všemu je navíc zabezpečen tím nejlepším systémem, který Apple vymyslel, čipem Apple T2, který šifruje všechna data a navíc zabezpečuje spuštění systému. Tenhle obr v malém těle nás ještě naučí.

Mac mini desktop

Také iPady se mají čím pochlubit. Novinky jsou hned dvě –  iPad Pro 11” (2018) a iPad Pro 12, 9” (2018). Osazeny jsou Liquid Retina panelem, který byl jakožto nový typ displeje představen před nedávnem na novém iPhone XR. IPady jsou nyní ještě tenčí a lehčí, takže se skvěle drží i v jedné ruce. Home button už na nich nenajdete, odemykají se totiž pomocí Face ID. Ano, na váš iPad se stačí pouze podívat a otevře se vám svět netušených možností.

Spolu s iPady prošlo úpravou i slavné pero Apple Pencil. To je nyní užší, reaguje na dotyky a připevňuje se na bok tabletu pomocí soustavy magnetů, které jsou ukryty na zádech tabletu. Na tomto místě se navíc zároveň nabíjí! Největší zajímavostí je však u nového iPadu možnost nabíjet externí zařízení. Díky tomu lze k iPadu Pro připojit váš iPhone a jednoduše jej dobít, ať už jste kdekoli.

ipad-pro_11-inch-12inch_10302018-squashed

Apple jako tradičně nezůstal pouze u hardwaru. Spolu s novinkami na poli chytré elektroniky přišel také s aktualizací operačního systému iOS 12.1, který je výsledkem několikatýdenního beta testování. Jeho rozhraní a všechny novinky jsme si již mohli osahat. Skupinové hovory přes FaceTime, nové Memoji, řazení notifikací dle aplikací, funkce Čas u obrazovky nebo více zkratek pro Siri. Všem těmto novinkám vychytala verze 12.1 i poslední mouchy.

Včerejší akce opět přitáhla zraky veřejnosti na jediný sál a nyní už jen můžeme hádat, jakou reakci vyvolají novinky u natěšeného publika. Už teď si ale troufáme tvrdit, že to bude pecka!

.