Zavřít reklamu

Je tomu týden, co jsem si vystál zhruba hodinovou frontu v nově otevírané prodejně iStyle v obchodním centru Palladium v Praze na svůj netrpělivě očekávaný Macbook Air. Odměnou za čekání v den otevření byla sleva 10 % na krabici s Airem v podpaždí.

Technických recenzí na internetu najdete dost, nabízím pohled mým subjektivním uživatelským hledím.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz
Výběr

Proč třináctipalcový Air? Jak jsem už zmiňoval ve svojí prvotině pro Jablíčkáře, k Apple mě přivedl iPhone, v loňském roce přibyl iMac 27″, ale na cestování, kterého si užívám až dost, a „gaučing“ jsem měl stále ještě 15″ Dell XPS s Windows Vista. Spokojený jsem nebyl, ani ne tak kvůli stroji samému a nejhoršímu operačnímu systému, jaký kdy Microsoft zplodil, ale kvůli změně mých nároků na notebook. Už zkrátka nepotřebuji notebook, který bude mým jediným počítačem a za cenu mnoha kompromisů bude muset zvládat všechno.

Jako cestovní a gaučovní doplněk se tak nabízel iPad, případně menší Macbook Pro a nebo právě – Macbook Air.

iPad jsem zavrhl. Jistě, své kouzlo má, je teď (až příliš) trendy a jako prohlížedlo obsahu by zafungoval na výbornou. S tvorbou na něm by to ale bylo horší – smolení reportů, tabulek nebo jiných textů na dotykové klávesnici by mě jen zdržovalo. Píšu hmatově „všemi deseti“ a tahat s sebou k tabletu externí klávesnici je drbání se levou rukou za pravým uchem.

Macbook Pro bych si asi pořídil, kdyby ovšem na trhu nebyl Air. Pokud by totiž nebyl Air, považoval bych na cesty malý Macbook Pro za slušivý standard. Ale Air tu je a posouvá standardy a představy o mobilitě a eleganci o několik levelů dál. Zamiloval jsem se už do loňské verze a kdyby mě nedržely zpátky finance, pořídil bych ho už tenkrát, byť už i v té době byl osazen lehce zastaralým procesorem Core 2 Duo.

Macbook Air splňuje mojí představu o mobilním, rychlém a v neposlední řadě pohledném notebooku. Zastane 99 % běžné denní agendy na cestách, stejně jako mobilní kancelář či internetové brouzdaliště v pohodlí pohovky, kavárny nebo postele. Po dokoupení externí zvukové karty bude doufám plnit i moje menší nároky na poli hudebního snažení.

Uvedení do provozu

Když poprvé nastartujete nový Air, je k použití připraven celkem rychle. Krásná animace, provázející první náběh systému v předchozích verzích OS X, se už v Lionu bohužel nekoná. Zato odklikáte několik málo údajů a máte před sebou stroj čistý jak slovo Boží. Cílem je ale spíš přizpůsobit ho svým požadavkům. Popíšu, jak vše probíhalo u mne. Zkusil jsem sice zprvu Průvodce přenosem dat (Migration Assistant) v očekávání toho, že si vše potřebné přetáhnu touto cestou ze svého iMacu, bohužel ale tímto způsobem vše trvalo neuvěřitelně dlouho a odhadovaný čas přenosu se zobrazoval v řádech desítek hodin. Načež jsem proces ukončil a pokračoval jiným stylem.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Krok 1: Přihlásil jsem se v nastavení Airu ke svému MobileMe účtu. Ten umí víc než najít váš iPhone, poskytnout vám emailovou schránku nebo vzdálený disk. Dokáže synchronizovat mezi všemi zařízeními, kontakty, záložkami v Safari, widgety Dashboardu, položky Docku, poštovními účty a jejich pravidly, podpisy, poznámky, předvolby i hesla uložená v systému. Vše proběhlo hladce a svižně.

Krok 2: Soubory, aplikace a dokumenty, které potřebuji k práci nebo zábavě jsem řešil následovně. Využívám službu Sugarsync, je to skvělá alternativa k hojně rozšířenému Dropboxu. Stojí pár dolarů měsíčně a umí synchronizovat jakékoliv složky, které jí určíte, mezi různými zařízeními, ať jsou to Windows PC nebo Mac, iOS zařízení, Android a tak dále. Konkrétní příklad: nastavil jsem synchronizaci složek Business a Home, které mám v Dokumentech tak, aby byly na všech počítačích. Z iPhonu k těmto složkám pak přistupuji přes nativní Sugarsync aplikaci také. Pak jsem ještě Sugarsyncu zadal, aby mi synchronizoval projekty z GarageBandu mezi iMacem a Airem a je hotovo. Aplikace už se postará o to, že když například přijedu ze služební cesty, kde jsem na hotelech vypotil nějaké dokumenty, jsou již uložené na mém iMacu a to i ve stejné složce. Moje složka Dokumenty zkrátka vypadá stejně na všech počítačích a nemusím nic kopírovat, přeposílat, nebo jinak středověce organizovat.

Krok 3: Instalace balíku Microsoft Office. K iMacu jsem si před rokem zakoupil kancelářský balík MS Office Home and Business, multi-licence dle Microsoftu znamená, že ho můžu nainstalovat až na celé dva Macy (ó děkuji ti, Steve Balmere). Office aplikace používám hlavně pro tvorbu dokumentů putujících v rámci firemní struktury. Pro poštu na Lionu Mail, na Snow Leopardu jsem používal Outlook. Mail nepodporoval nové Exchange, v Lionu už je to ale bez problémů.

Jak ale Office nainstalovat, když Air nemá DVD mechaniku? Vzdálený disk je nástroj přímo obsažený v OS X, který dovolí „půjčit“ si mechaniku jiného Macu, který je připojen ve stejné lokální síti. Vše po správném nastavení fungovalo, mechaniku svého iMacu jsem byl schopen ovládat z Airu a pustil se do instalace. Bohužel, stejně jako v případě využití Migration Assistant, přenos dat trval neúnosně dlouho, a tak jsem jej přerušil. Je ale pravděpodobné, že jde o problém mojí domácí sítě, kde si zařízení mezi sebou povídají hrozivě pomalu. Opět tedy alternativní cesta. V OS X lze velmi snadno vytvořit obraz disku, a i zde je vše potřebné součástí systému a netřeba doinstalovávat další program. Vytvořil jsem tedy během chvilky obraz disku s MS Office, ten přenesl na SD kartě do Airu a už bez komplikací nainstaloval. Office mi běhají na obou počítačích bezproblémově.

Krok 4: Třešinkou na dortu je instalace aplikací koupených přes Mac App Store. Stačí rozkliknout v Mac App Store záložku Purchased, která vám ukáže všechny již pořízené aplikace, a vy si jen znovu stáhnete ty, bez kterých nemůže žít váš nový počítač, samozřejmě bez další platby. Je třeba se pouze přihlásit do Mac App Store pod svým účtem.

Hardware, design

Věděl jsem o Airu téměř vše, dávno před jeho pořízením, fotek viděl mnoho a loňskou generaci si i osahal v obchodě. Přesto jsem stále učarován, jak je prostě skvělý, precizně zpracovaný, krásný. Co se týče výbavy, leckdo měl výtky k množství periferií, které Airu chybí. S klidným svědomím říkám: NECHYBÍ.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Je možné mít Air jako jediný stroj? Můj případ to sice není, ale ano, možné to bez větší komplikací je, pokud se bavíme o 13″ verzi, u 11″ si jistý nejsem. Položte si pár jednoduchých otázek jako například: kdy (zda vůbec někdy) jsem na svém notebooku použil HDMI konektor, ExpressCard slot, CD mechaniku atd.? Zřejmě leckdo zaútočí právě na chybějící CD mechaniku, ale za mne: nepotřebuji a hlavně nechci pro její velikost. Hudba, která je pro mě důležitá, už jen a pouze v digitálním formátu. Ne, že bych neměl stohy CD, ale kdy jsem si naposledy nějaké fyzicky pustil? Pokud ano, tak proto, abych si jej převedl do digitální podoby, umístil v knihovně iTunes a to udělám na svém stolním počítači. Kdybych ho neměl, uvažoval bych o externí mechanice, ale v notebooku jí už nechci.

Co se týče procesoru, grafiky, operační paměti, disku, vidím to asi takto: grafika je slabší článek, ale pouze v případě hraní náročných her, jinde omezení nepocítíte. Z náročnějších her jsem zkusil nainstalovat jen Assassin’s Creed 2, ale ukázalo se, že grafika Airu nebo hra samotná potřebují ještě doladit nějakým tím updatem, neb všechny postavy měly svítivě zelené oblečení a oranžové hlavy, což mě odradilo natolik, že jsem ve hře nepokračoval, bohužel. Bylo to ale poprvé, co jsem si uvědomil, jak tichý a chladný nový Air je. Teprve až při takovéto zátěži jsem poprvé uslyšel větráček a zaznamenal nějaké zvýšení teploty. Při běžném používání je Air absolutně, ano absolutně, tichý a stěží zaznamenáte oblasti těla notebooku, které jsou o něco teplejší než jiné. Mimochodem další krásná věc, zkuste najít větrací otvory, je to nadlidský úkol, Air totiž nasává vzduch mezerami pod klávesami.

Z (graficky) nenáročných her, které jsou myslím ideálně vhodné pro zabavení na Airu, jsem vyzkoušel Angry Birds a Machinarium, vše naprosto v pohodě.

Operační paměť je ve všech stávajících modelech 4 GB a nezaznamenal jsem zatím žádný její nedostatek, vše běží hladce, aniž byste vůbec museli přemýšlet nad tím, zda a proč tomu tak vlastně je. Tedy přesně to, co od Macu očekáváte.

Nová generace procesoru Sandy Bridge i5 1,7 GHz s obsluhou běžných činností také nikde nezápasí, nenarazil jsem zatím na jeho limity.

Co je na Airu zásadní, je úložiště. Zapomeňte na klasický pevný disk, jeho pomalost a hlučnost a vítejte v éře SSD. Nikdy bych býval nevěřil, jak zásadní rozdíl je právě tady. Nehoňte se za papírovými hodnotami procesoru nebo paměti a věřte, že největší brzdou vašeho stávajícího počítače je stejně pevný disk. Start aplikací nebo celého systému je neuvěřitelně rychlý. Natočil jsem pro vás video srovnávající start iMacu 27″ 2010 s procesorem 2,93 i7, 1 GB grafickou kartou, 2 TB pevným diskem a 8 GB RAM a právě zmiňovaného Airu 13″ 1,7 i5 s 4 GB RAM a SSD 128 GB. Zdálo by se vám, že Air dostane za vyučenou? Kdepak.

Software

Ještě poznámka k operačnímu systému. Teprve teď na Airu oceňuju nový Lion a jeho podporu gest. Na stolním počítači bez Touchpadu nebo Magic Mouse vám totiž uniká zásadní rozdíl a poznal jsem to až nyní. Gesta v Lionu jsou totiž naprosto skvělá. Listování stránkami v Safari, přepínání mezi full-screen aplikacemi jako je třeba Mail, iCal nebo Safari. Návykové a výborné. A kritizovaný Launchpad? Na iMacu vyjímečně, právě pro chybějící touch zařízení, zato na Airu ho využívám za pomoci gesta naprosto přirozeně, i když má ještě samozřejmě pár nedostatků, které snad brzy odstraní updaty. Stejně tak nyní rád využívám Mission Control.

Velkým plusem pro mě je i okamžitý start systému po probuzení ze spánku. Během porady dejme tomu rozepíšu dokument, ale pak se na jednání začnou řešit další témata, zaklapnu (případně uspím klávesou) a v momentě, kdy chci pokračovat, otevřu víko a píšu, a píšu prostě hned, bez čekání. Jak říká kamarád, není čas ztrácet čas.

Shrnutí

Je to lídr třídy, moment, spíše opět zakladatel nové třídy, bez výkonových kompromisů netbooků a tzv. ultraportable notebooků předešlých let, bez naditých rozměrů a váhy klasických notebooků, s rychlostí umocněnou SSD diskem, výkonem baterie, která vám postačí pravděpodobně na celý den a čistým designem, určující směr, jakým se bude odvětví ubírat. To je nový Macbook Air.

Diskuze k článku

  Gratulujem ku kupe, snad jedna vec: MB air, tak ako ostatne MB nasava vzduch strbinou pod displayom. Inak by sa udusil pri dock mode

  No právě tou štěrbinou to vyfukuje a nasává to klávesnicí:-) kdyby to bylo naopak, tak by se roztekly klávesy:-D

  nieje pravda, air, tak ako mbpro ma neprievzdusnu klavensnicu. vzduch sa nasava aj vysava vyhradne cez zadnu strbinu. mechanicky

  potom ale este su dalsie figle ako sa mb chladia: tj naozaj, klavesy maju strbiny, ale iba na uvolnovanie tepla, tj teplo stupa. ak by pocitac cez klavesy nasaval chladny vzduch, tak by si citil prijemny chlad. co sa nedeje, skor citis uvolnene teplo. tak isto, dalsia vychytavka je chladenie telom. tj cely spodok pretoze je z hlinika ma velmi dobru tepelnu vodivost. na to je tam ta medzera a vzdy by mal lezat na tvrdom povrchu aby sa ta medzera neuzavrela.

  to su ale pasivne chladenia, jedine aktivne chladenie funguje pomocou strbiny medzi diplayom a telom. inak by sa v dock mode udusil, nie?

  orpavujem sa, oficialne sa to nazyva „clamshell mode“ http://support.apple.com/kb/HT3131

  apple by sam neumoznoval tento mod, ak by sa vzduch nasaval cez klavensicu, kedze guma na okraji diplaya hermeticky uzavre klavesnicu.

  staci ale aj maly test: ked je pocitac dlhsiu dobu zahriaty na pracovnu teplotu, staci prejst rukami po nom a najst najchladnejsie miesta. tie su prave v strbine a su niekolkonasobne chladnejsie ako na dotyk klavesnica

  na Snow Leopardu jsem používal Outlook. Mail nepodporoval nové Exchange, v Lionu už je to ale bez problémů.

  Tohle me zarazilo neb nekolik Macbooku nam jede na Mail.app ve snow leopardovi a Exchange 2010.A to zcela bez problemu.

  Ja s tim zedy mel problem a nase IT me poslalo k sipku s tim, ze Mail pod Snow Leopardem Exchange 2010 nepodporuje. Mozna si jen ulehcili praci jak je jejich dobrym zvykem :/

  Mail pod Snow Leopardom, tak ako aj pod Lionom v spolupraci s Exchange 2010 funguje uplne bez problemovo. Dokonca je ovela „jednoduchsie“ na Mac OS X rozbehat pripojenie na ten Exchange z externeho prostredia, ako to iste pripojenie z Windows 7 a Outlook 2010.

  Ano, je to presne jak rikas, jen si ulehcili praci. Exchage 2010 SL podporoval, vim z vlastni zkusenosti. Ale Mail.app je podle me nejvetsi inovaci, kterou Lion prinesl ve srovnani s SL. Ten ma u me za to OBROVSKE plus!!!! :-)

  preco treba tu externu zvukovku?

  No ja si ke svemu MBP 15″ 2009 poridil USB externi zvukovku, protoze ho pouzivam k pripojeni k High-end zesilovaci Marantz spolu s podllahovymi reproduktory a kdyz jsem to delal jen pres klasickej jack (integrovana zvukovka), tak se to nedalo poslouchat. Strasne to sumelo a chrcelo, cehoz si clovek pres sluchatka/notebook repro vubec nevsimne, spis to ani nedela.

  Air má pouze výstup na sluchátka a žádný audio vstup (pouze vestavěný mikrofon), pro případné nahrávání (můj případ) bude externí zvuková karta připojená přes USB (Thunderbolt) nutností. USB karta má pro profi využítí svoje nevýhody (mně ale bohatě postačí), ale Thundebolt karet je zatím minimum, pokud vůbec nějaké a budou v porovnání se zaběhnutým USB formátem zatím drahé.

  Má vstup – stejný jako výstup. Můžete jej přepnout v systémovém nastavení – zvuk. Jen asi nebude mít profesionální kvalitu, kterou požadujete.

  Moc pěkná recenze, díííky !!!!

  Air je klenot, z kterého tu ohromnou radost si zatím odpírám …..
  a iPad není jen trendy, ale na hodně zábavy dostatečný – až se divím kolik toho zvládne :-)

  Držím palce a přeju jen hodně radosti s tímto klenotem.

  Toto řešení mě už také napadlo (imac+air). Sugarsync je asi dobrá věc, co by mi pomohla. ale potřeboval bych taky řešit knihovny v aperture. A to už se automaticky synchronizovat nebude.
  Uvidíme co provede apple s Pro řadou. pokud u 13 vyndá mechaniku a pevný disk, zvýší rozlišení displaye, pro+cinema bude asi lepší řešení.

  Air je skvely, A jak uz to u me chodí, tak mu chybi jen jedno: win7/8

  Ano Horste, pravdu díš. Prosím ale:
  1/ kup si už konečně libovolný Apple počítač
  2/ nainstaluj si tam Windows
  3/ už prosím nepiš pod téměř všechny články komentáře až si koupím, tak si nainstaluji Windows
  4/ až ty Windows vyměníš a nahradíš je čímkoliv jiným (Mac OS X, Linux) dej nám vědět. Uděláme s tebou rozhovor. Vlastně ti můžu slíbit, že s tebou určitě uděláme rozhovor.

  Mam Air13 2011 asi tyden a nevychazim z udivu. Je to muj prvni mac a nekupoval jsem ho kvuli image a trendu (ten me nezajima). Splnuje to co jsem vyzdoval uz od pocatku PC – okamzitou odezvu. Pri praci nemusim na nic cekat, nepresipaji se hodiny proste parada. S hlucnosti bych byl trochu kritictejsi. Je pravda, že při běžne praci neni vubec slišet, ale po spusteni napr flash playeru (snad uz brzy zanikne) zacne hucet a prehlusi zvuk z repracku. Snadno se i roztopi (hlavne zdola) ze by se daly smazit vajicka. Nic to ale nemeni na tom ze uzasnejsi notebook zatim neexistuje.

  + rychlost
  + touchpad (nezda se ale je to velika vychytavka)
  + rozmery
  + vaha
  + design
  + kvalita zpracovani, design
  + osx lion (dosud jsem 15 let pouzival jenom Window a mam rad i Visty :-), ale osx je proste
  uzivatelsky vymakanejsi), doufam ze nadseni neopadne

  – teplota+hluk pri max. zatezi (to ma ale kazdy stroj)
  – baterie podle me nevydrzi slibovanych 7h (3-4h bezne prace)
  – samozrejme cena

  V zakladu Air je pamet 4GB, coz u Liona je ponekud malo pro stabilni beh systemu, obzvlast po case pouzivani az OS X bude plny dat a aktualizaci. Nevim, ale v zajmu firmy bych cekal vic, kdyz RAM neni mozne vymenit a jejich porizovaci cena je dnes zanedbatelna. Intel grafika to same, nechapu autory, kteri mluvi jen o souvislosti s hrami. Dnesni GPU je hlavne o akceleraci aplikaci a zde Intel nema moc nabidnout oproti predesle generaci grafik.  Presto MB Air je neuveritelne sexy a verim, ze casem nahradi bezne Macbooky.

  Nesouhlas. Je třeba si uvědomit zaměření tohoto notebooku, nemá být nástrojem profesionálů, tedy splňovat hardwarově náročné požadavky specializovaných programů, ale i na spoustu z nich postačí. Pro běžné užívání, tedy typicky např. Safari, Mail, iCal, správa a tvorba dokumentů a podobně jsou 4GB v Lionu naprosto dostačující. Konkrétně; právě mám spuštěno ve full screen modu Safari, iCal, Mail a stále mám přesně 2 GB volné. Přidal jsem ještě jeden z Office nástrojů Excell a stále zbývá 1,78GB a vše běží stále hladce, bez jakýchkoliv problémů.

  Nedavno jsem presel z 4GB na 8GB a OS na me pusobi daleko „hladsim“ dojmem. Uz kvuli User Experience a plnych 64 bitech bych radeji videl v 13′ vice pameti v zakladu, nebot do roka to muze byt zbytecnym limitem i pri beznych cinnostech.

  Konečně článek, který není okopírovaný ze jiného webu a přeložený Googlem (jistě, že i takové články jsou zapotřebí, ale určitě by neměli převažovat, jak tomu tady je).
  Takovéto články je radost číst. Je vidět, že autor to psal s velkým nadšením pro věc. Má všechno: hlavu a patu, čtivý obsah, fakta, subjektivní názor autora a nerad bych opomněl skvělé slohové složení a využití očividně velké slovní zásoby,

  Jsem rád, že Jablíčkář.cz má redaktory jako je Jan Otčenášek.

  Díky.

  Lukáši, myslím, že trochu víc než jen fabuluješ.
  Články z jiných webu nekopírujeme, vždy udáváme zdroj a přes google nepřekládáme.
  Za několik posledních dní je 14 článku, z toho 6 původních napsaných přímo pro jablíčkáře. Zdá se ti to málo? Více nejsme schopni stvořit. Je těžké vyhovět všem čtenářům. Jednoho zajímají novinky, druhého iPhone nebo iPad, třetí čte jen rozhovory…
  Máš-li nějaký nápad na článek, sem s ním. Chceš psát pro náš web? Ozvi se na můj mail. Budu jedině rád.
  Á propos: díky za pochvalu.

  de teda použít neják HDMI v MBA? protože já bych si rád koupil MBA a HDMI docela dost potřebuju….já sem myslel že to pude přes ten minidysplay port

  Pokud se pletu, tak mě opravte, ale Thundebolt je kompatibilní s Mini Display Portem. Stačí ti tedy adapter Mini Display Port – HDMI, jen ohlídat potřebné parametry jako aby přenášel obraz i zvuk zároveň, rozlišení. Např. http://store.apple.com/us/product/H1824ZM/A/Moshi_Mini_DisplayPort_to_HDMI_Adapter?fnode=MTY1NDA3Ng&mco=MTgwOTAzMjI

  Mám také velký zájem o nový Macbook Air, ale o 11-ti palcovou verzi s 64GB SSD a s 4GB RAM místo základních dvou. Myslíte si, že je 11″ „ok“ nebo je to málo? Ano, záleží na mích požadavcích, ale…

  Děkuji za odpověď

  nemam ho, ale chvili,jsem ho pouzival. Mam MBP13. Rozliseni u 11 air je ale skoro stejne. A fullscrenn v lionu dost pomaha male obrazovce. Tudis pokud na tom nestrihas video a nedelas grafiku, nebal bych se ho. Jen skoda te mensi vydrze.

  Ja myslim, ze je to dostatecne. Prece jen ta sirka neni az o tolik mensi, proto jdu taky do te 11-ky. Vykonove to pak bude stejne jako 13-ka, beru max. vybavu a tu maji oba stejnou.

  Je to tak na hranici. Mam Air 11 „v zaklade“ z minuleho roku a zvyknem si pismo pri browsovani o jeden stupen zvacsit. Potom je to v kombinacii s fullscreen optimalne. Co sa vykonu tyka, ziadny problem, rozdiel citit len pri renderovani videa, hrach a pod. inak je Air pocitovo podstatne rychlejsi ako hocico s normalnym diskom.

  Nevite nekdo jak je na tom ten air s conectivitou k apple TV? Hodne pouzivam airplay (je to super) a uvazuji o ipadu a nebo tom 13″ airu….ipad je jasny, s iOs5 bude mit primo zrcadleni obrazu do tv, ale jak je na tom s podporou ten mcbk air? Poradte…

  Ahoj, je to naprosto v pohode, ani me nenapada, kde by mel byt problem. Mam MB Air 13″ (late 2010, takze ne tento novy), Apple TV2, iTunes knihovnu mam sdilenou na TC 2TB.

  skvelá recenzia, osobne občas lutujem, že som nepočkal mesiac a nekúpil miesto mbp13 tento air, inak keď sa v článku spomína assassins creed 2, tak som si to šiel zahrať, mám to nainštalované ešte zpred upgradu na Lion, a zrejme to bude nejaká nekompatibilita hry so systémom lebo na Snow Leoparde v pohode a teraz mám tiež všetky postavy zelené s oranžovými hlavami :)

  Jan Otčenášek: speciální dotaz k Tvému Airu. Nikde jsem se to nedočetl, mám MacBook Pro 13″ a oceňuji na něm digitální výstup skrzevá 3.5 jack. Nicméně nikde jsem nezjistil, zda-li toto má i nové Air, protože je pro mne z důvodu výdrže jednoznačnou volbou při upgrade. (mám model 2009 a už vydrží „pouze“ 5hodin).

  Ještě k chlazení, pro potvrzení, že vzduch se nasává klávesnicí si zapni nějakou hru rozpal MBA na pořádnou teplotu větráček pojede na 6000RPM cca a nasliň si ruku a dej si jí na klávesnici na levou stranu a ucítíš jak to nasává vzduch skrz klávesnici, vzadu pod kloubem to opravdu vzduch pouze vyfukuje, byl by nesmysl nasávat a vyfukovat vzduch ze štěrbiny protože by byly potřeba větráčky dva. A navíc už ze tvaru tohoto větráčku jasně vyplývá jeho funkce saje vzduch zhora vertikálně a vyfukuje ho horizontálně… něco jako turbo v autě :)

  Já osobně u 2010 slyšim větrák třeba 1x týdně :) dle toho co s jabkem dělám ale rozhodně ho nešetřím, nicméně kvůli absenci nVidie dedikovaný u 2011 si myslim, že tam to bude asi se zahříváním ještě lepší takže pořád velice tichý ntb. Ale to je zase důvod proč uplně nechci měnit 2010 za 2011 kvuli právě grafické kartě HD 3000 vs nVidia 320 tak nVidia jasně vede…

  Jsem vice mene rozhodnut koupit MB Air 13″, ale protoze nemuzu zit bez aplikace Total Commander, chci se zeptat, jaka je vlastne alternativa k Airu? Chtel bych neco podobne tenkeho, lehkeho a krasneho, ale s Windows 7. Muzete neco doporucit pro srovnani, abych se pred koupi utvrdil, ze tech temer 40K bude dobre investovanych?

  Mam MBA 11″ (i7, 4GB RAM, 256GB SSD). Presel jsem z WinXP. Zatim si zvykam na jine ovladani, ale jsem z nej nadsenej, malej, lehkej, vykonnej, vydrz vcelku ok.
  Jsem vyvojar a potrebuji mit i Win platformu. Vyresil jsem to Parallels Desktopem. Velice elegantni reseni.

  To, že bych mohl pokračovat ve vedení svého účetnictví i na MB Air prostřednictvím
  Parallels Desktop 7, mi díky příspěvku od Davida začalo být v tuto chvíli jasné. V čem bych ale, prosím, potřeboval poradit je to, jak jste do MBA dostali SSD, když mi tuto možnost konfigurace na AppleStore nabízí až u verze McBook Pro?
  Případné pisatele bych rád požádal o shovívavost. Nejsem žádný IT guru.Děkuji .-)

  Není nic krásnějšího, než mít na stole 27ti palcový iMac a Macbook Air. I já zažívám krásné chvíle, když mám oba miláčky zapnuté :). Na iMacu napojeny Harman Kardon a film muze zacit

  Opravdu velice poučný článek, moc se mi líbil a nemám ŽÁDNÉ výtky.

  Děkuji, pomohl mi s výběrem, teď už jenom našetřit :D

celý text

Čtěte více