Zavřít reklamu

Hra Persephone je na první pohled klasickou variací už léty prověřeného žánru her ve stylu Sokobanu. Na ploše přísně rozdělené do oddělených polí postupujete krůček po krůčku a snažíte se vyřešit hrou zadané řešení, bez toho aniž byste se někde zasekli. Ozkoušený žánr v minulém roce prověřil například senzační Helltaker, tentokrát přichází další originální pojetí od vývojářů ze studia Momo-pi. Ti Persephone ozvláštňují pomocí využití smrti hlavní postavy jako mechaniky, potřebné pro vyřešení hádanek.

Ke svému předčasnému skonu si v každé z více než šedesáti úrovni musíte vždy vybrat to pravé místo. Mrtvé tělo předchozí verze vaší postavy totiž na místě zůstanete a můžete ho využít k dalšímu postupu. Pomocí plánované smrti se tak dají ve hře překonávat jinak nepřekonatelné propasti nebo aktivovat nebezpečné pasti. Každé úmrtí vás vrátí na jeden z kontrolních bodů, rozesetých po úrovních. Originální přístup ke smrti jako k herní mechanice připomíná jinou hru z minulého roku, cenami ověnčený rogue-lite Hades, a to nejenom využitím reálií z řecké mytologie.

Perspehone je originální i přístupem k tutorializaci. Výukové pokyny totiž vůbec neobsahuje a věří hráčům v tom, že na všechny herní principy přijdou během hraní použitím metody pokusů a omylů. Hra již dříve vyšla na mobilní zařízení, kde se dočkala vřelého přijetí. Nyní si ji můžete pořídit například na Steamu za 6,59 €.

Hru Persephone zakoupíte zde

Témata: , ,
.