Zavřít reklamu
iWant

iPhone XR je více než měsíc v prodeji. Slibované originální obaly jsou však stále v nedohlednu

iWant

Představení nových iPhonů, které se letos konalo 12. září, Apple již tradičně doprovodil také detailní tiskovou zprávou, která rekapituluje naprostou většinu těch nejzásadnějších novinek. Letos tomu nebylo jinak a po odhalení iPhonů XS a XR se v tiskové sekci oficiálního webu Applu objevila doprovodná tisková zpráva.

V té si můžete ještě dnes přečíst jednu kouzelnou větu:

Apple-designed accessories for iPhone XR including a clear case will be available starting at $55

Na tom by nebylo nic neobvyklého, Apple své produkty obvykle doprovází alespoň základní řadou originálního příslušenství. iPhone XR je však v tomto ohledu výjimkou, neboť ani více než měsíc po zahájení prodeje (a téměř tři měsíce od původního představení), Apple stále nenabízí jakékoliv originální ochranné příslušenství.

Pokud se dnes podíváte na oficiální web Applu a zabrousíte zde do sekce doplňků pro iPhone XR, v záložce kryty a pouzdra najdete jen trojici podivně vypadajících krytů od výrobce OtterBox a dva druhy ochranného skla, resp. antireflexní ochranné fólie. Nic víc. Žádný originální silikonový obal, žádný originální kožený obal – tedy nic z obvyklé nabídky příslušenství, které Apple vždy ke svým iPhonům nabízel.

To může být poněkud frustrující pro ty, kteří jsou na originální ochranné prvky od Applu zvyklí. Jak silikonové, tak kožené kryty jsou kvalitně provedeny a oproti běžně dostupným alternativám navíc déle vydrží. Majitelé levnějších iPhonů XR tak musí sáhnout po obalu/krytu od jiného výrobce. Alternativ je dnes na trhu relativně dost, takže by si měl vybrat téměř každý. Pokud jste však zvyklí na originál, prozatím máte smůlu.

Zdroj: Apple