Zavřít reklamu

Po dlouhé době v předběžném přístupu konečně v plné verzi vychází hra Skul: the Hero Slayer. Ten vás postaví do role odvážného kostlivce, který se rozhodne zachránit démonického krále před armádou dobráckých hrdinů. Hra tak překlapí klasické klišé vžití se do kladného hrdiny a azchraňování světa. V roli titulního Skula vám půjde spíš o to civilizovaný svět spíš zničit.

Skul: the Hero Slayer je akční plošinovkou, která využívá formule velmi oblíbeného rogue-lite žánru. Pokud tedy během výpravy zemřete, musíte se vrátit zpět na začátek své cesty a prokousat se řadami nepřátel znovu a lépe. Každý pokus vás ovšem odmění možností pořídit si nové, které hrdinovi garantují rozdílné lebky. Lebky můžete vyměňovat i během jednotlivých „runů“ pomocí aktivace po mapách roztoušených náhrobků. Každá z nich vám propůjčí unikátní schopnosti a zcela pozmění způsob, jakým budete hru hrát.

Každá další započatá výprava vám navíc nabídne zcela nové úrovně, jež jsou pokaždé vždy nanovo náhodně generované. Na konci každé z kapitol vás však bude neomylně očekávat mocný boss. Ti ve Skulovi představují mocné bytosti zkažené vlivem temných krystalů. Celá hra je postavena na principu potřeby zlepšování vašich herních schopností, právě bossové budou lakmusovým papírkem, který vám napoví, jak moc jste se v jejím průběhu zlepšili.

Hru Skul: The Hero Slayer můžete zakoupit za 13,43 Eura na Steamu.

Témata: , , ,
Patrik Pajer

Absolvent filmu a audiovizuální kultury. Věnuje víc času psaní o hrách než jejich hraní. Budoucí krypto baron.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.