Zavřít reklamu

Do populární chatovací aplikace Viber, která nedávno překonala milník jednoho milionu stažení v rámci Obchodu Play, dorazila skvělá funkce, kterou už můžeme lehce znát. Uživatelé nyní mohou v rámci skupinových konverzací posílat takzvané mizející zprávy, u kterých lze nastavit, zdali má jeho zpráva zmizet od 10 sekund až po 24 hodin. Funkce byla doposud dostupná pouze v chatech „jeden na jednoho.“ Aby tato vychytávka samozřejmě nešla obejít, tak dané zprávy nelze kopírovat, ani přeposlat.

Díky tomuto rozšíření populární funkce mohou uživatelé Viberu nastavit, aby jejich zprávy ve skupinových chatech zmizely za 10 sekund, 1 minutu, 1 hodinu, anebo 1 den od přečtení, díky čemuž tak znatelně překonávají obdobné funkce v ostatních chatovacích aplikacích. Na telefonech s operačním systémem Android 6 (či novějším) pak dokonce Viber úplně deaktivuje možnost přeposílání, kopírování i vytváření snímků obrazovky v případech, kdy je funkce mizejících zpráv aktivní. U lidí, kteří používají starší verze Androidu či iOS, pak budou všichni členové dané konverzace informování, když některý ze členů vytvoří snímek obrazovky. Funkci je pak obecně možné používat na všechny typy zpráv, včetně fotografií a samolepek.

Viber mizející zprávičky

Novinka má navíc řadu využití a v některých případech může přijít náramně vhod. Příkladem může být například i pořádání venkovní párty, kdy do skupiny lze jednoduše zaslat číselný kód k zámku, přičemž stačí už jen nastavit, aby zpráva po minutě zmizela. Jak je navíc u Viberu zvykem, veškeré konverzace jsou také koncově šifrované (end-to-end) a přináší tak uživatelům maximální míru zabezpečení a soukromí. To navíc nově podporují i mizející zprávy, které jsou k dispozici nejen v obyčejných chatech, ale nově také i v těch skupinových. Produktový viceprezident společnosti Rakuten Viber, Nadav Melnick, tuto novinku komentuje velice kladně. Podle něj tím firma ukazuje důraz na zabezpečení a přináší lidem další skvělou možnost.

.