Zavřít reklamu

S příchodem operačního systému iOS a iPadOS 14 jsme se dočkali mnoha skvělých novinek a vychytávek, které se v mnohých případech staly velmi oblíbené. Mimo jiné lze zmínit například přepracovanou aplikaci Zprávy, která toho nově nabízí o mnoho více a přichází s takovými funkcemi, po kterých uživatelé dlouho volali. Nově si můžete například připnout konverzace, dále jsou k dispozici přímé odpovědi na konkrétní zprávu, nechybí pak také zmínky ve skupinových konverzacích, díky kterým bude v chatu větší pořádek, a v neposlední řadě lze zmínit možnost pro změnu názvu a fotky skupinové konverzace. Pojďme se společně v tomto článku podívat na to, jakým způsobem lze název a fotku skupinové konverzace změnit.

Jak na iPhone v aplikaci Zprávy změnit název a fotografii skupinové konverzace

Jestliže máte v nativní aplikaci Zprávy nějakou skupinovou konverzaci, popřípadě pokud jste si zrovna nějakou skupinovou konverzaci vytvořili, tak můžete jednoduše změnit její jméno a obrázek. Chcete-li zjistit, jak na to, tak pokračujte následovně:

  • Hned na začátek je nutné zmínit, že musíte mít váš iPhone či iPad aktualizovaný na iOS 14, respektive iPadOS 14.
  • Jestliže výše uvedenou podmínku splňujete, tak se přesuňte do nativní aplikace Zprávy.
  • Jakmile tak učiníte, tak si rozklikněte skupinovou konverzaci, u které chcete změnit název a fotografii.
  • Poté je nutné, abyste v horní části obrazovky klepnuli na současný název konverzace.
  • Po klepnutí se zobrazí malé možnosti, ve kterých klepněte na možnost informace.
  • Nyní dojde k zobrazení přehledu skupiny, společně s polohami členů a přílohami.
  • Pod současným názvem skupiny klepněte na možnost Změnit jméno a fotku.
  • Nyní už jen stačí, abyste si název konverzace a popřípadě také fotku upravili.

Samotný název upravíte tak, že na něj klepnete, a poté ten původní nahradíte novým. V případě fotky skupiny máte k dispozici hned několik možností. Jakožto fotku skupinové konverzace můžete nastavit třeba fotku z galerie, popřípadě ji můžete vyfotit. Pokud vám tato možnost nevyhovuje, tak můžete jakožto fotku nastavit emoji anebo písmena. K dispozici je také možnost pro změnu stylu fotky, tedy změna barvy testu či pozadí. Níže poté naleznete takové fotografie, které korespondují s názvem, popřípadě další doporučené o kus níže. Jakmile budete s úpravami spokojeni, nezapomeňte klepnout vpravo nahoře na Hotovo.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více