Zavřít reklamu

V dnešní recenzi se podíváme na další program od vývojářů z Digiarty, konkrétně na VideoProc. VideoProc není název vybraný náhodně, jelikož se jedná o dvě slova spojená dohromady. Video tedy znamená video a Proc v tomto případě znamená processing, tzn. zpracovávání. A přesně o tomhle program VideoProc je. Díky tomuto programu můžete velice jednoduše zpracovávat a komprimovat 4K videa, která jste natočili například skrze GoPro, DJI nebo iPhone. VideoProc láká především na bezkonkurenční rychlost s plnou podporou hardwarové akcelerace při zpracování videa a samozřejmě na jednoduchost používání. Nepředbíhejme ale a pojďme se na všechny funkce programu VideoProc podívat postupně.

Zpracovávání 4K videií ze zařízení GoPro, iPhone, DJI dronů apod.

Jak jistě většina z vás ví, tak 4K UHD video zabírá hodně, ale opravdu hodně místa v úložišti vašeho zařízení. Kvalita, kterou například GoPro nebo DJI drony natáčí, je opravdu velice kvalitní, a to si samozřejmě bere svou daň. A proto jsou zde programy, které se starají o zpracování a komprimaci 4K videí. Avšak většina z těchto programů moc dobře práci s 4K záznamem nezvládá. Přesně proto je tady program VideoProc, který je pro práci s 4K UHD záznamy parádně optimalizovaný. Navíc k tomu máte možnost si video před celkovým zpracováním upravit.

VideoProc nabízí možnost vyspělé GPU akcelerace

Pokud jsou pro vás informační technologie španělská vesnice a nevíte, co GPU akcelerace znamená, tak čtěte dále. Představte si, že máte nějaké dlouhé 4K video, které potřebujete zpracovat. Nahrajete jej tedy do programu VideoProc, různě si jej upravíte, zkrátíte a sestříháte. Jakmile máte všechnu práci v postprodukci hotovou, tak přichází na řadu tzv. render – zpracování videa. K renderu se většinou používá procesor – no jo, ale procesor tedy pracuje na maximum a grafická karta je v klidovém režimu. Co kdyby procesoru pomohla? A přesně v tomto tkví GPU akcelerace – pomáhá procesoru se zpracováním videa, tudíž se doba renderu výrazně sníží. GPU akceleraci podporují všichni výrobci grafických karet. Je tedy jedno, jestli máte AMD, Nvidii a nebo integrovanou grafiku od Intelu – VideoProc umí pracovat s GPU akcelerací pro všechny grafické karty.

gpu_akcel_videoproc

Komprimování videa ze zařízení GoPro, DJI, apod.

Jak už jsme si výše řekli, tak 4K videa zabírají opravdu hodně místa. VideoProc vám může skvěle posloužit k tomu, aby všechny tyto velké soubory vzal a převedl je do jiného formátu. Pro 4K UHD videa se nabízí novodobý formát HEVC, který je velice efektivní. Avšak pokud si přejete převést video do jiného formátu, tak samozřejmě můžete – záleží na vašich preferencích. Pomocí programu VideoProc můžete video zmenšit také následujícími způsoby:

  • zkrácení dlouhých videí pomocí sestříhání
  • rozkouskování dlouhého videa na několik kratších
  • oříznutí videa (například kvůli prstu v záběru)

Úprava videí ze zařízení

Ještě před tím, než se pustíte do samotného zpracovávání, si samozřejmě můžete video v programu VideoProc upravit. Mezi základní funkce, které můžete využít, patří například spojování několika videí v jedno, otáčení a překlápění videí a samozřejmě zkracování záznamu. Mezi pokročilejší funkce, za které má u mě VideoProc plusové body, patří stabilizace obrazu, což se může hodit například u extrémních sportů. Dále VideoProc nabízí automatickou detekci a odstranění šumu společně s odstraněním efektu rybího oka. Pokud tedy máte záznam 4K záznam a chcete jej jednoduše upravit, s programem VideoProc samozřejmě můžete.

uprava_videoproc

Další funkce programu VideoProc

Program VideoProc je samozřejmě určen především pro zpracování 4K UHD videa, avšak má i přidanou hodnotu. Mezi další skvělou funkci programu VideoProc patří například konverze a záloha DVD. Jak už název napovídá, tak díky tohoto nástroje si můžete jednoduše zálohovat DVD před zničením na pevný harddisk. Zároveň tak všechna tato videa můžete přesouvat na další zařízení. Nástroj Downloader poté slouží ke stahování videí z internetu, například ze serverů YouTube, Facebook, Twitter apod. Downloader ve VideoProc samozřejmě podporuje stahování 4K UHD videí a jejich následný převod do různých formátů. Poslední funkcí programu VideoProc je Recorder, díky kterého můžete jednoduše nahrávat obrazovku vašeho počítače, iPhonu a nebo webkamery. Tento program můžete využít například pro nahrávání her, jelikož podporuje nahrávání obrazu a webkamery zároveň.

div14-img01

Závěr

VideoProc sice není plnohodnotným programem, který by dokázal nahradit například Adobe Premiere, iMovie, Final Cut apod. Nejedná se o editační program, nýbrž o program, který se stará o to, abyste především ušetřili místo ve vašem úložišti. Pokud VideoProc zkombinujete například s Adobe Premiere nebo s jiným editačním programem, tak vám vznikne nerozlučná dvojka. VideoProc se stará o kompresi videa, což má za následek rychlejší načítání v editačních programech, ve kterých poté provedete požadované úpravy a mistrovské dílo je na světě.

Na závěr tedy ještě jednou zmíním, že VideoProc podporuje GPU akceleraci jak pro Nvidii a AMD, tak i pro Intel. Jen pomocí hardwarové akcelerace získáte nejvyšší možnou rychlost pro kompresi 4K videa. Pokud vás VideoProc od vývojářů z Digiarty zaujal, tak si jej můžete zakoupit v následujících balíčcích:

  • Licence na jeden rok pro 1 Mac – $29.95
  • Doživotní licence pro 1 Mac – $42.95
  • Doživotní rodinná licence pro 2-5 Maců – $57.95

Je jen na vás, jaký balíček vyhovuje právě vám. Já osobně vám mohu program VideoProc jen a jen doporučit, jelikož funguje skvěle, je jednoduchý na ovládání a za celou dobu používání jsem s ním neměl sebemenší problém.

VideoProc banner
.