Zavřít reklamu

Jak jistě víte, tak se včera odehrála tradiční zářijová jablečná konference. Letos jsme se však na této konferenci bohužel nedočkali představení nových iPhonů, ale pouze dvou modelů Apple Watch a dvou modelů iPadu. Představení nových iPhonů se především kvůli pandemii koronaviru nejspíše přesouvá na další měsíc, tedy říjen, a tak prozatím musíme pracovat pouze s tím, co máme. Konkrétně včera Apple představil nový iPad osmé generace, společně se zbrusu novým a přepracovaným iPadem Air 4. generace. Na poli Apple Watch jsme se pak dočkali levnějších Apple Watch SE, kromě nich poté také očekávaných vrcholných Apple Watch Series 6, na které se podrobně podíváme v rámci tohoto článku.

Design, velikosti a provedení

Pokud jste čekali na to, že Apple Watch Series 6 přijdou s displejem přes celou obrazovku s prakticky nulovými rámečky, tak vás musíme zklamat. Co se týče těla, tak jsme se dočkali změn tak maximálně ve zbarvení Series 6. Kromě klasického vesmírně šedého, stříbrného a zlatého zbarvení přibylo ještě zbarvení modré a také červené PRODUCT(RED). Series 6 jsou poté stále k dispozici ve dvou variantách – menší z nich se označuje jakožto 40mm, větší varianta poté jakožto 44mm. Dobrou zprávou je, že pokud se rozhodnete přejít na Series 6 z nějaké starší generace, tak vám budou stále pasovat řemínky. Řemínky pro Series 3 a starší, které přišly s velikostmi 38 mm a 42 mm, jsou kompatibilní s 40mm, respektive 44mm variantou. Klasicky Apple i u Series 6 nabízí voděodolnost až do 50 metrů hloubky. Co se týče materiálu, tak v Česku je k dispozici pouze hliníková varianta bez LTE, jinde ve světě poté můžete narazit na ocelovou a titanovou verzi s podporou LTE.

Hardware a nové funkce

Součástí nových Apple Watch Series 6 je procesor S6, u kterého Apple uvádí, že se jedná o přizpůsobený procesor A13 Bionic, který momentálně nalezneme v iPhonech 11. Konkrétně má tento procesor dvě jádra a oproti loňskému čipu S5 je o několik desítek procent výkonnější, ale také úspornější. Ce se týče úložiště, tak Series 6 nabízí velikost 32 GB, což rozhodně dostačuje na prakticky veškerá data a s největší pravděpodobností se vám tuto velikost ani nepodaří zaplnit. Pokud se podíváme na standardní funkce, tak Series 6 nabízí samozřejmě GPS, kompas, zmíněnou voděodolnost do 50 metrů hloubky, dále EKG, akcelerometr, gyroskop, snímač okolního osvětlení a mnoho dalšího. Jako první nabízí poté Apple Watch Series 6 také ultra-širokopásmový U1 čip.

mpv-shot0054

Velmi zajímavé jsou poté ale nové funkce, které nenabízí žádné jiné Apple Watch vyjma Series 6. V tomto případě lze zmínit úplně nový a přepracovaný senzor srdeční aktivity. Tento nový senzor dokáže pomocí infračerveného světla zjistit barvu krve a určit tak nasycení krve kyslíkem. Pro tyto potřeby je poté součástí watchOS 7 pro Series 6 speciální aplikace Saturace kyslíkem, ve které si ji můžete během 15 sekund nechat přesně změřit. Dále lze zmínit stále aktivní výškoměr, který funguje po celou dobu na pozadí a zaznamenává veškerá data. Oproti minulé generaci poté nabízí Series 6 o 50 % hlasitější reproduktor a kvalitní mikrofon určený také pro využití v aplikaci Hluk. Nechybí samozřejmě Detekce pádu a možnost zavolání na tísňovou linku.

Displej

Apple se při představení Apple Watch Series 6 pochlubil také nově zpracovaným displejem. Stejně jako Series 5, tak i Series 6 nabízí Always-On Retina LTPO OLED displej. Nově je však tento displej v klidové poloze, tzn. při svěšeném zápěstí, až 2,5x jasnější. Maximální jas tohoto displeje poté dosahuje až 1000 nitů. 40mm verze disponuje displejem s plochou 759 mm2, jeho rozlišení je poté 324 x 394 pixelů. Větší 44mm verze poté disponuje displejem s plochou 977 mm2, jeho rozlišení je poté 368 x 448 pixelů.

Cena a resumé

V případě, že se vám Apple Watch Series 6 zalíbily, tak si oproti představeným Apple Watch SE budete muset sáhnout do kapsy o něco hlouběji. Menší, 40mm varianta Apple Watch Series 6 s hliníkovým pouzdrem, vás vyjde na 11 490 korun, za větší 44mm variantu poté zaplatíte 12 290 korun. Pokud tedy nepatříte mezi vrcholné sportovce a nepotřebujete nutně mít to nejlepší, co je na trhu, tak by se vám mohly líbit více již zmíněné Apple Watch SE. Pokud potřebujete mít vždy to nejnovější a nejlepší, tak jsou právě pro vás určeny Apple Watch Series 6.

mpv-shot0158
.