Zavřít reklamu

O iPhonech a hraní píšeme poměrně pravidelně. Nejdříve jde o nadšení z novinek, které Apple představil a následně o zklamání, že jsme se vůbec nedočkali toho, co jsme očekávali. Nyní jde zase o ten první případ. Apple totiž v iOS 18 přinese Herní režim. 

Apple v rámci Keynote k WWDC24 zmínil novinku iOS 18, která má poměrně jednoduchý cíl. Chce, aby hry na iPhonu vypadaly lépe než na Androidu. Právě na zařízeních s Androidem jsou různé herní režimy poměrně běžné a společnost se jimi do jisté míry inspirovala. Výsledkem má být maximální možný zážitek z her na cestách. 

Co umí a jak funguje Herní režim 

Všichni víme, že primárním hnacím motorem pro inovace hardwaru je grafika, konkrétněji špičkové aplikace a hry, které pohání. Nic nepřitahuje naše zraky víc, než nejnovější fotorealistický herní svět nebo vysokorychlostní akční sekvence s detailním rozlišením. Nový herní režim je tak funkce, která má dát maximum možného výkonu spuštěnému titulu, ať už je sebenáročnější a hrajete jej i na starším zařízení. 

Právě o tom to je. Je pravděpodobné, že jej iPhony 15 nebo 14 úplně nepotřebují, jeho přínos tak pocítí nejvíce ti, kteří používají ještě starší generace iPhonů, ale nechtějí přijít o ten zážitek z hraní skutečně kvalitních, náročných a krásných her. Vůbec tak nejde o to, že by si Apple myslel, že jeho aktuální portfolio nestačí na to, co v App Storu najdete. 

Herní režim je funkce, kterou musíte v iPhonu vyvolat ručně. V ten moment zařízení řeknete, že jdete hrát hry a aktivace minimalizuje veškeré aktivity zařízení na pozadí na nejnutnější minimum, aby byly všechny zdroje poskytnuté právě vámi aktuálně spuštěnému titulu. Zároveň se maximalizuje snímková frekvence, aby byl obraz co nejplynulejší, zesílí se odezva AirPods a také ta připojených Bluetooth herních ovladačů. Měla by se také utlumit méně důležitá oznámení, aby vás nic nerušilo. 

Prostorový zvuk 

iOS 18 ale jako bonus přináší ještě SDK pro prostorový zvuk, který může vývojářům umožnit využít prostorové dovednosti sluchátek Applu. Hra vás tak bude moci zcela pohltit a vy byste z ní měli mít o to lepší zážitek. Tato technologie umožňuje doslova umístit zvuk kolem hráče prostřednictvím virtuálních reproduktorů, kdy by měl být prvním podporovaným titulem Need for Speed: Mobile. Je jasné, že po představení herního režimu pro macOS Sonoma v loňském roce se Apple snaží, aby jeho multiplatformní rodina byla pro tvůrce a hráče co nejlákavější. 

.