Zavřít reklamu

iPhone je pro hraní her naprosto ideální zařízení, a to z hned několika důvodů. Primární důvod je ale ten, že nabízí naprosto skvělý výkon, u kterého můžete mít jistotu, že vám i po několika dlouhých letech bude dostačovat. To samé se bohužel nedá říct o některých konkurenčních telefonech s operačním systémem Android, kde často dochází k zasekávání již několik měsíců po pořízení. Navíc k tomu, iPhone je naprosto skvěle optimalizovaný pro iOS, což je ve finále ještě důležitější než samotný výkon. U iPhonů není nutné ani řešit minimální požadavky, zkrátka hru stáhnete a hned hrajete, bez čekání a nějakých potíží.

Jak na iPhone vytvořit herní režim

O tom, že je iPhone skvělým herním telefonem, nás často ujišťuje i samotný Apple. Často si na svých konkurencích neodpustí ukázání toho, co všechno jablečný telefon po stránce hraní zvládne, kromě toho má navíc kalifornský gigant také svou vlastní herní službu  Arcade. Hráčům však na iPhonech delší dobu chyběla jedna věc, a to pořádný herní režim. Ten bylo nutné vytvářet prostřednictvím automatizací, což samozřejmě není úplně ideální. Dobrou zprávou ale je, že v iOS 15 už si herní režim vytvořit můžete, a to skrze Soustředění. Stačí postupovat takto:

  • Prvně se na vašem iPhonu přesuňte do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o něco níže a rozklikněte kolonku Soustředění.
  • Následně je nutné, abyste vpravo nahoře klepnuli na ikonu +.
  • Tímto se zobrazí rozhraní pro nového režimu, kde stiskněte předpřipravený s názvem Hraní her.
  • Poté si v rámci průvodce nastavte aplikace, které vám budou při aktivním režimu schopné odesílat oznámení, společně s kontakty, které vám budou moci zavolat či napsat. Vybírat však nemusíte žádnou aplikaci či kontakt, pokud chcete 100% nerušené hraní.
  • Ke konci průvodce si ještě můžete nastavit, zdali se má herní režim zapnout automaticky po připojení herního ovladače.
  • Jakmile se ocitnete na konci průvodce se shrnutím, tak stačí dole klepnout na Hotovo.
  • Po vytvoření herního režimu pak sjeďte v jeho předvolbách dolů, kde stiskněte Přidat rozvrh nebo automatizaci.
  • Následně se zobrazí další obrazovka, ve které nahoře zvolte možnost Aplikace.
  • Nakonec si stačí vybrat hru, po jejíž spuštění se má herní režim automaticky zapnout. Chcete-li vybrat více her, musíte je přidat postupně jednu po druhé.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu jednoduše vytvořit herní režim. Tento herní režim se automaticky spustí po zapnutí vybrané hry, k automatické deaktivaci pak dojde tehdy, kdy hru ukončíte. Jedinou nevýhodou nastavení tohoto herního režimu je, že veškeré hry, které hrajete, musíte přidávat postupně po jedné. Příjemnější by bylo, kdyby si uživatel mohl přímo najednou zaškrtnout hry, které mají herní režim aktivovat. Nutno zmínit, že jakmile herní režim aktivujete na vašem iPhonu, tak dojde také k jeho aktivaci i na ostatních Apple zařízeních, tj. na iPadu, Apple Watch i Macu.

.