Zavřít reklamu

Na úvodní Keynote k WWDC24 nám Apple představil iOS 18, tedy nový operační systém, který je určen pro naše iPhony. Vzápětí vyšla jeho vývojářská beta a nyní zde máme tu s pořadovým číslem 2. Zde tedy najdete všechny novinky v iOS 18 beta 2. 

První beta sice přišla hned po představení systému, jenže mnoho z těch nových funkcí vůbec neobsahovala. V tomto ohledu druhé vydání alespoň něco dohání, pořád zde ale není vše, co je od ostré verze iOS 18, která vyjde během září, očekáváno. Navíc takový iPhone Mirroring si u nás skutečně dost dobře kvůli EU vůbec ani neužijeme. 

Zrcadlení iPhonu 

Při spárování s Macem se systémem macOS Sequoia beta 2 podporuje ‌iOS 18‌ beta 2 funkci zrcadlení iPhonu na Macu, tedy jednu z největších funkcí nového systému počítačů Applu. Pomocí funkce zrcadlení iPhonu jej můžete ovládat přímo z počítače, včetně otevírání aplikací a vyřizování notifikací. 

RCS 

‌iOS 18‌ beta 2 přidává přepínač pro nový protokol zpráv RCS, který nahradí SMS a MMS, i když samotné‌ RCS‌ není ještě funkční. Přepínač se v rozhraní sice zobrazuje, ale paradoxně vlastně ještě nic nedělá. ‌Standard má vylepšit konverzace pomocí textových zpráv s uživateli Androidu, umožní jim odesílat kvalitnější obrázky a videa, obdržet potvrzení o přečtení, zobrazí indikátory psaní, nabízí podporu Tapback a další. 

Domovská obrazovka 

Ikona App Storu na domovské obrazovce nově dostává svou variantu pro tmavý režim. U dalších ikon se zlepšuje kontrast při použití tmavého režimu, takže ve výsledku vypadají lépe. Pořád jsou zde ale četné bugy, protože ikony se někdy korektně nepřepnou zase zpět do světlého režimu. Přibyl i přepínač pro změnu tapety na tmavou a opačně. 

Peněženka 

Aplikace Peněženka dostala nový widget Connected Card Wallet, zatím je ale nefunkční. U propojené karty by měl zobrazovat celkový zůstatek a historii transakcí. 

Hesla 

Nová aplikace doznala mírné úpravy, kdy přibylo tlačítko plus pro okamžité zadání nového hesla nebo jiné důležité informace. V první betě jste se na něho dostali jen skrze záložku Vše. 

Ovládací centrum 

Vypínací tlačítko zde dostává při jeho stisknutí výraznější haptickou odezvu, přičemž vyvolá reakci až po svém podržení, nikoli jen po klepnutí na něho. Tato změna tak zabraňuje náhodné aktivaci tlačítka. 

.