Zavřít reklamu

Režim Nerušit je na iPhonu opravdu užitečnou funkcí. V jeho rámci dojde k naprostému ztlumení notifikací ze všech aplikací, včetně zpráv a hovorů. To se kromě noci hodí například v práci či ve škole, pokud nechcete být rušeni. V dnešním článku si představíme zkratku, která vám tento režim dokáže aktivovat pouze dočasně.

Řada z vás jistě často aktivuje režim Nerušit v závislosti na konkrétní poloze – například když přijdeme do práce, do školy, nebo (pokud zrovna neřádí pandemie koronaviru) do divadla, kina, na koncert, nebo třeba na posezení s přáteli do kavárny, restaurace či baru. Člověk je ale tvor zapomnětlivý, takže se velice snadno může stát, že po opuštění daného místa jednoduše zapomenete režim Nerušit opět vypnout. To může někdy vést k některým nepříjemným situacím. Naštěstí je tu užitečná zkratka s názvem DND Untli I Leave.

Jak název napovídá, umožní vám tato zkratka nastavit po příchodu na dané místo režim Nerušit, přičemž po opuštění tohoto místa dojde k opět k automatické deaktivaci tohoto režimu. Obrovskou výhodou této zkratky je to, že je velmi jednoduchá, nevyžaduje žádné další nastavení a můžete ji aktivovat hlasem nebo třeba poklepáním na zadní stranu iPhonu. Zkratka DND Until I Leave z pochopitelných důvodu vyžaduje přístup k vaší aktuální poloze. Pro pořádek připomínáme, že odkaz je potřeba otevřít v prohlížeči Safari na iPhonu, do kterého chcete zkratku nainstalovat, a že je také zapotřebí v Nastavení -> Zkratky povolit používání nedůvěryhodných zkratek.

Zkratku DND Until I Leave stáhnete zde.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.