Zavřít reklamu

Výměna baterie v iPhonu přichází v momentě, jakmile telefon přestává na jedno nabití stačit jako dříve. Dávejte si pozor a raději řešte výměnu baterie včas.

Zda vyměnit baterii v iPhonu za novou je rozhodnutí, které musíte učinit vy sami. Někdo se spokojí s poloviční dobou výdrže oproti novému telefonu. Druhý zase žehrá při poklesu o pár procent. Mějte ale na paměti, že proces výměnu baterie je díky Apple servisu jednoduchý. Vyjde vás na nesrovnatelně nižší částku než pořízení nového telefonu. Starému tak prodloužíte „život“ i o několik let.

Jak zjistit stav baterie iPhonu

Apple s iOS 11 přišel s novou funkcí. Najdete ji v Nastavení pod označením Kondice baterie. Uvidíte tam maximální kapacitu stávající baterie. Když si pořídíte úplně nový iPhone, bude ukazovat hodnotu 100 %. Pod 80 % už je vhodné ukázat telefon v servisu. Ten provede diagnostiku. Pokud bude kapacita ukazovat méně než 60 %, do servisu zajděte určitě.

Kondice baterie na iPhone

Další možností, jak zjistit stav baterie iPhonu, jsou nabíjecí cykly. Ty se hodí tehdy, když používáte starší verzi iOS systému. Jeden celý cyklus znamená, že zařízení se jednou nabilo a úplně vybilo. Podle Applu baterie v iPhonu vydrží absolvovat 500 takových cyklů. Nikde se neuvádí, jakého maxima je schopna dosáhnout, ale 1000 cyklů by většinou vydržet měla. Při běžném používání telefonu se na tisícovou hranici dostanete zhruba za 4 roky.

Údaj o počtu cyklů není na iPhonu nikde zobrazen. Apple usoudil, že uživatelům toto číslo neodhalí a ani doinstalováním nějaké aplikace si nepomůžete. Naštěstí je řešení poměrně jednoduché. Stačí propojit telefon s počítačem a na něm spustit aplikaci iBackupBot nebo coconutBattery. Kdyby se vám takto postupovat nechtělo, doneste telefon do dobrého Apple servisu. Ten počet cyklů také zjistí.

Prodloužení výdrže baterie iPhonu

Hodně pro delší životnost baterie můžete udělat i vy sami. Není to nic složitého a když budete dodržovat pár jednoduchých postupů, výrazně výdrž baterie prodloužíte. Podrobně jsou tipy popsány v tomto článku.

Nabíjejte včas – Baterii nenechávejte úplně vybít! Snažte se dávat iPhone do nabíječky vždy, když ukazuje kolem 20 %. Když nebudete delší dobu telefon používat, nabijte ho na 50 % a vypněte. Nabíjet můžete i přes noc, systém si vše pohlídá a baterie se nebude přebíjet.

Šetřete energii – V telefonu mějte vždy aktuální verzi operačního systému. Snižte jas displeje, vypínejte Bluetooth, když není potřeba a místo mobilních dat používejte raději Wi-Fi připojení. Pro omezení energeticky náročných operací poslouží dobře i Režim nízké spotřeby.

Nevystavujte iPhone přílišnému horku – Apple telefony mají rádi podobné teploty jako uživatelé. Nejlépe jim je v 20 °C. V mrazech iPhone venku moc nevystavujte a nebudou mu svědčit ani vedra nad 35 °C. Proniknutí okolní teploty k telefonu zamezí také ochranné pouzdro.

Originální příslušenství – Nešetřete na kvalitních doplňcích. Obzvlášť to platí o nabíjecích kabelech. Nekvalitní nabíjecí kabely totiž nemusí vydržet dlouho a dokonce mohou poškodit nabíjený iPhone, případně způsobit požár.

Cena výměny iPhone baterie

Máte s baterií ve vašem telefonu problémy? Pokud ano, tak určitě hledáte, kde a za kolik ji nechat vyměnit. Určitě se to vyplatí a jedná se o pochopitelný krok. Nemusíte hned kupovat nový telefon. U servisních specialistů iPhone appleguru.cz vychází výměna baterie u nejpoptávanějších modelů takto:

cena vymena baterie iphone u appleguru

Jestli nejste ještě rozhodnutí, nebo nemáte o kondici baterie představu, zastavte se osobně. V appleguru.cz vám rádi poradí. Dozvíte se, v jakém stavu baterie je. Další postup už bude záležet na konzultaci se servisem.

Je čas na výměnu baterie? Navštivte nás! Jsme specialisté na produkty Apple.

.