Zavřít reklamu

Leonardo Da Vinci vystupuje v historii jako extrémně zajímavá osobnost. Renesanční umělec byl mužem mnoha talentů, ale i spousty tajemství. Alespoň pokud můžeme věřit uměleckým dílům, ve kterých je většinou zobrazovaný jako největší génius své doby. Fascinace Da Vincim se promítla například do knihy Šifra mistra Leonarda nebo i do herní série Assassin’s Creed. Pro vývojáře z českého studia Blue Brain Games však jde o takovou figuru, že si očividně zaslouží celou hru.

The House of Da Vinci vás postaví do role mistrova učně, který jednoho dne obdrží záhadný pergamen, z něhož se dozví o tom, že se Leonardovi něco přihodilo. Aby přišel na to, jak umělci pomoci, bude muset přijít na kloub desítkám hlavolamů rozmístěných v prostorách Da Vinciho domu. Příběh není zrovna nejoriginálnější, ve hře ale působí spíše jako rámec, na který vývojáři naroubovali hlavní lákadlo, a to skvělé a inventivní hádanky.

Hádanek je ve hře spousta a všechny jsou pečlivě nadesignované takovým způsobem, že snadno uvěříte tomu, že by mohly existovat v renesanční Itálii. Každá z hádanek je jedinečná, a tak nenarazíte na opakování toho samého principu. Hra tato skvělé puzzle pak rozděluje do jednotlivých místností, že kterých se dostanete až po úspěšném složení každého z nich. Pokud vás hra The House of Da Vinci zaujala, neváhejte s koupí. Na Steamu ho totiž nyní seženete v parádní slevě.

 Hru The House of Da Vinci můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více