Zavřít reklamu

Od představení nových jablečných telefonů nás stále dělí nějaký ten pátek. Navzdory tomu se na internetu poměrně pravidelně objevují nejrůznější informace o tom, jakých novinek bychom se měli zhruba dočkat, a to buďto formou nejrůznějších úniků, informací z dodavatelského řetězce či prognóz analytiků. S nejnovějšími informace nyní přichází pravděpodobně nejuznávanější analytik Ming-Chi Kuo, který se ve svém nejnovějším dopise investorům zaměřil především na změny v rámci dodavatelského řetězce. Díky tomu jsme se mohli dozvědět poměrně zajímavé informace o širokoúhlém objektivu nadcházejících iPhonů 13.

iPhone kamera fotoaparát fb

Několik nezávislých zdrojů tvrdí, že nové iPhony 13 přinesou parádní novinky. Podle informací Kua se ale tento scénář v případě zmiňovaného širokoúhlého objektivu konat nebude, neboť se Apple chystá vsadit na totožný modul, jaký můžeme najít v loňských iPhonech 12. Konkrétně bychom tedy měli počítat s jablečným telefonem s 7P širokoúhlým objektivem s clonou f/1.6. Alespoň částečného vylepšení se dočká model iPhone 13 Pro Max, který by měl nabídnout clonu f/1.5. V případě iPhonu 12 Pro Max se jednalo o hodnotu f/1.6.

Povedený koncept iPhonu 13 (YouTube):

O samotnou produkci širokoúhlých objektivů by se měla postarat čínská společnost Sunny Optical, přičemž jejich hromadnou výrobu by měla odstartovat počátkem května. Navzdory tomu, že se vylepšení v případě zmiňovaného objektivu nedorazí, se i přesto máme na co těšit. Poměrně hojně se totiž hovoří o implementaci vylepšené ultraširokoúhlé čočky s clonou f/1.8 do všech verzí iPhonu 13, zatímco iPhone 12 nabízel pouze clonu f/2.4. Další dobře informované zdroje potvrzují použití lepších senzorů. Všechny tři objektivy by dle Rosse Younga měly dostat právě onen větší senzor, díky kterému by iPhone 13 dokázal pohltit více světa a postarat se tak o podstatně kvalitnější snímky.

.