Zavřít reklamu

Před časem jsme vás informovali o vydání jailbreaku pro update iOS 4.2.1. Pro většinu zařízení se jednalo o tethered jailbreak neboli po každém restartu přístroje jste museli bootovat. Nyní konečně vyšla unthethered verze, na kterou přinášíme tento návod.

Za současnou verzí stojí tým hackerů Chronic Dev Team. Ten nalezl novou bezpečnostní díru v iOS a vydal jailbreak greenpois0n. Splnili tak slib, že na untethered verzi intenzivně pracují. O vydání se neustále spekulovalo, až konečně na začátku února spatřila světlo světa.

Mezitím došlo k vyladění některých chyb greenpois0nu, o čemž také svědčí nedávné vydání updatu RC6. Podporovanými zařízeními tedy jsou: iPhone 3GS, iPhone 4, iPad, iPod touch 3. a 4. generace, Apple TV 2. generace.

Jak postupovat při jailbreaku

Budeme potřebovat:

  • Připojené iZařízení,
  • Počítač s Mac OS či Windows,
  • Aplikaci greenpois0n.

1. Stažení aplikace greenpois0n

Otevřete si ve vašem internetovém prohlížeči stránku, vyberte verzi operačního systému a po kliknutí si stáhněte aplikaci.2. Uložení, rozbalení

Soubor si uložte na plochu, kde ho rozbalíme. Poté spustíme greenpois0n.

3. Příprava

Po spuštění připojíme iZařízení, případně si ho necháme naposledy za zálohovat v iTunes, následně zařízení vypneme.

4. Jailbreak

Po vypnutí přístroje v aplikaci klikněte na tlačítko Jailbreak. Nyní se řiďte pokyny, které jsou uvedeny v programu greenpois0n. Nejprve je nutné provést DFU mód.5. DFU mód

Do toho módu se dostaneme pomocí několika jednoduchých kroků. Začínáme podržením tlačítka spánku (sleep button) u vypnutého zařízení po dobu tří sekund.Poté stále pokračujeme v držení toho tlačítka, ke kterému ještě zmáčkneme a podržíme tlačítko plochy (home button). Obě tlačítka držíme po dobu 10 sekund.Po uplynutí této doby pustíme tlačítko spánků (sleep button), ale pokračujeme v držení tlačítka plochy dokud greenpois0n nezareaguje.Není se tedy čeho bát, navíc jailbreakovací aplikace vás sama navede.

6. Počkejte

V této fází už stačí jen chvíli počkat a jailbreak je hotový. Nyní přejdeme k posledním krokům přímo na iZařízení.7. Loader, instalace Cydie

Po naběhnutí vašeho zařízení na ploše uvidíte ikonu s názvem Loader. Spusťte jí, vyberte Cydii a dejte instalovat (pokud tedy chcete).Po nainstalování, můžete Loader snadno odstranit.8. Hotovo

Posledním krokem je restartování vašeho jailbreakovaného přístroje.

Kdybyste měli jakékoliv problémy s tímto návodem, což se doufám nestane, obraťte se na nás v komentářích. Předem upozorňuji, že jailbreak provádíte na vlastní nebezpečí. Někdy se mohou vyskytnout problémy, většinou se však nejedná o nic, co by nevyřešil DFU mód.

(V současné době je stránka greenpois0n.com nedostupná, je to způsobeno nejspíše updatem aplikace. Nicméně jistě brzy bude opět v plném provozu, aby si uživatelé mohli stáhnout nejnovější jailbreakovací verzi. – pozn. red.)

Zdroj: iclarified.com
.