Zavřít reklamu

Apple u svých nejnovějších chytrých telefonů přišel s novou funkcí, která se nazývá MagSafe. Jednoduše řečeno se jedná o kruh vytvořený z magnetů, který se nachází po obvodu bezdrátové nabíjecí cívky na zadní straně iPhonu. Pomocí MagSafe můžete váš nejnovější iPhone 12 či 12 Pro nabíjet až rychlostí 15 wattů, a to buď speciálním kabelem, anebo jiným MagSafe příslušenstvím. Co se samotného příslušenství týče, tak Apple před několika měsíci začal prodávat vlastní MagSafe Duo – dvojitou nabíječku pro iPhone a Apple Watch zároveň. Nutno podotknout, že se jedná snad o nejdražší bezdrátovou nabíječku na světě. Cena je totiž stanovena na 3 990 korun.

MagSafe Duo svým způsobem nahrazuje zpackaný projekt s názvem AirPower. Nutno však podotknout, že se od zrušené bezdrátové nabíječky MagSafe Duo velmi liší a ve spojení s cenou se nejedná produkt, který by patřil mezi ty populární. Ba naopak, uživatelé často sahají po konkurenci, která je jednak levnější, a jednak nabízí také zajímavější a praktičtější řešení. Pokud však patříte mezi domácí kutily a ve vašem arzenálu vybavení nechybí 3D tiskárna, tak pro vás mám skvělou zprávu. Obdobu nabíječky MagSafe Duo si totiž můžete nechat vytisknout, dokonce i volitelně s Apple logem. Zmíněnou obdobou je jakýsi nabíjecí stojánek, do jehož těla stačí vložit MagSafe nabíječku a nabíjecí kolébku pro Apple Watch, čímž vznikne pěkná a levná dvojitá nabíječka.

Vzhledem k tomu, že jsou magnety MagSafe relativně silné, tak iPhone na stojánku drží bez jakékoliv podpory. V případě nabíjecí kolébky pro Apple Watch však bylo nutné využít podpůrné části, na které jablečné hodinky při nabíjení drží. Jak už jsem zmínil výše, tak MagSafe Duo klasicky vychází na 3 990 korun. Pokud se rozhodnete pro vytisknutí alternativního stojánku, tak vám stačí samotná MagSafe nabíječka a nabíjecí kolébka. V online Apple Store za obě tyto příslušenství zaplatíte něco málo přes 2 tisíce korun, u konkurence se však vlezete do patnácti stovek. Obě nabíječky pak stačí vzít, umístit je do vytisknutého stojánku, vytáhnout ven kabely prostřednictvím připravených výřezů a zapojit je do USB, či do adaptéru. Vytisknutí samotného stojánku je pak otázkou pár korun. Veškerá data, která pro vytisknutí vlastního stojánku na 3D tiskárně potřebujete, včetně parametrů pro tisk, najdete na stránkách ThingVerse.

3D model nabíjecího stojánku stáhnete zdarma zde

.