Zavřít reklamu

Pokud jste v posledních letech sledovali počínání kalifornského giganta, tak vám zajisté neuniklo představení ambiciózní nabíjecí podložky se jménem AirPower. Tato jablečná bezdrátová nabíječka měla být unikátní v tom, že měla dokázat nabít až tři zařízení najednou. To samozřejmě umí kdejaká dnešní nabíjecí podložka, každopádně v případě AirPower mělo být jedno, kam na podložku vaše zařízení umístíte. Po několika měsících od představení AirPower, během kterých bylo ticho po pěšině, se Apple rozhodl vyjít s pravdou ven. Bezdrátovou nabíječku AirPower se podle jeho slov nepodařilo sestrojit tak, aby splňovala vysoké standardy jablečné společnosti, a tak bylo od jejího vývoje nutné odstoupit.

AirPower se tímto stala jedním z největších neúspěchů kalifornské společnosti během posledních let. Apple samozřejmě za svou existenci zrušil vývoj hned několika různých produktů a zařízení, každopádně málo z nich bylo oficiálně představených s tím, že se jich měli zákazníci v dohledné době dočkat. Samotná jablečná společnost sice neuvedla, z jakého přesného důvodu došlo k ukončení vývoje, víceméně na to přišly ale různé technologické společnosti. Podle nich byla AirPower jednoduše příliš ambiciózní a její komplexní konstrukce údajně vyžadovala vkročit až za limity fyzikálních zákonů. I kdyby se Applu nakonec podařilo AirPower sestrojit, tak by s největší pravděpodobností byla tak moc drahá, že by si ji nikdo nekoupil.

Takto měla vypadat původní AirPower:

Před několika dny se na čínské sociální síti Bilibili objevilo video od známého leakera Mr-white, na kterém ukazuje potenciální prototyp AirPower. Tento leaker je v jablečném světě poněkud známý, jelikož již několikrát světu představil prototypy jiných produktů, které se jednoduše nikdy nedostaly na veřejnost, anebo zatím čekaly na představení. I přesto, že nikde není jasně potvrzené, že se jedná právě o AirPower, tak z obrázků, které přikládáme níže, tak lze usoudit. Napovídá tomu samotný design, především však komplexní vnitřnosti, které byste u ostatních bezdrátových nabíječek hledali jen marně. Konkrétně si můžete všimnout 14 nabíjecích cívek, které jsou umístěny blízko sebe a dokonce se překrývají, oproti ostatním nabíječkám jsou navíc k tomu o dost menší. Právě díky tomu měl Apple zajistit, že bude možné zařízení na AirPower nabíjet bez nutnosti přesného umístění na určité místo.

airpower leak

Všimnout si můžeme také plošného spoje, který je opět v porovnání s jinými bezdrátovými nabíječkami hned na první pohled velmi sofistikovaný a komplexní. Šuškalo se dokonce o tom, že by se v AirPower měl kvůli složitosti objevit procesor A-series z iPhonů. Ten měl být potřeba k řešení složitých úloh, se kterými by se musela AirPower vypořádávat. Největším problémem a dost možná hlavním důvodem toho, proč se AirPower neobjevila na pultech v obchodech, jsou zmíněné překrývající se cívky. Kvůli nim docházelo s největší pravděpodobností k přehřívání celého systému, čímž mohl případně vzniknout i požár. Na fotkách si lze dále všimnout také Lightning konektoru, což by mohlo být opět dalším důkazem toho, že se na snímcích doopravdy objevuje AirPower. Zamyslete se nad tím, že Apple bez problémů konstruuje každým rokem nové iPhony a další zařízení. Fakt, že se mu nepodařilo sestrojit AirPower naznačuje, jak složitý tento projekt musel být.

I přesto, že byl vývoj původní bezdrátové nabíječky AirPower zrušen, tak pro zákazníky, kteří měli v plánu její zakoupení, mám možná dobrou zprávu. V posledních týdnech se čím dál tím více mluví o tom, že by měl Apple pracovat na novém projektu, jenž by měl AirPower nahradit. Zmínil se o tom také významný analytik Ming-Chi Kuo, který předpokládá, že bychom se jí mohli dočkat po představení iPhonů 12. Ani v tomto případě příliš nepochybuji o tom, že by se mohlo jednat o nepravé informace. Apple v portfoliu svého online obchodu svoji bezdrátovou nabíječku nemá a musí prodávat nabíječky od jiných značek. Zákazníci by tak mohli konečně sáhnout po originální jablečné nabíječce. Samozřejmostí je však v tomto případě jednodušší design, který by bylo reálné zkonstruovat. Bohužel se stále jedná o spekulace a na oficiální informace si budeme ještě muset nějakou tu dobu počkat. Přivítali byste novou AirPower?

.