Zavřít reklamu

Hry vytvořené v RPG Makeru, jednoduchém herním enginu, s sebou většinou přináší auru obezřetnosti a schovívavosti vůči projektům, které jsou většinou tvorbou jednoho nadšeného vývojáře, Čas od času však i vzhledem k limitacím vývojářského procesu se urodí pořádná pecka. Jednou z nich je dnes již kultovní hororové RPG Omori, které si odbylo premiéru již v roce 2017 na handheldu Nintendo 3DS. Před necelým rokem se dostalo ale konečně i na osobní počítače.

Za svůj status vděčí Omori svému originálnímu konceptu. Zatímco většina her na hrdiny vás postaví do role rytířů a válečníků zachraňujících fantastické světy před zkázou, Omori vás přivítá do světa fantazie. Ve hře totiž budete putovat snovým světem jednoho z vašich kamarádů, titulního Omoriho. Co je na takovém příběhu hororového? Malý Oromi se totiž díky představování barevného světa snaží uchránit před démony z jeho minulosti. Postupem času ale ani snové útočiště nedokáže nával hrůz zadržet a tak se s nimi začnete setkávat i v samotné hře.

Se zástupy nepřátel se pak budete bít v tradičním tahovém soubojovém systému. I ten ale skýtá originální překvapení. Na bojové úspěchy vaší party totiž má vliv emocionální stav jejich jednotlivých členů. To hezky kopíruje i celkovou premisu hry. Ta se totiž postupem času mění od lehkovážného dobrodružství po seriózní průzkum psychologie hlavního hrdiny.

  • Vývojář: OMOCAT, LLC
  • Čeština: Ne
  • Cena: 16,79 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Nintendo 3DS
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.12 nebo novější, procesor Intel N4100 nebo lepší, 4 GB operační paměti, grafická karta s podporou DirectX 9, 2 GB volného místa na disku

 Hru Omori můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více