Zavřít reklamu

Epic Games Store už pěkných pár let zásobuje hráče každý týden hrou zdarma. Bohužel jen malá část z nich dočká i portu na macOS. Tento týden však mají štěstí i hráči na počítačích od Applu. Zdarma si nyní můžete vyzvednout oceňovanou hororovou adventuru Among the Sleep. Ta posunuje hranice snesitelnosti na novou úroveň. Ve hře totiž nebudete hrát za dospělého hrdinu, ale za dvouleté děcko, které se snaží najít cestu ke své mamince.

V Among the Sleep se probudíte jako dvouletý prcka a vydáte se hledat svou maminku. Protože vás ale vyděsí tajemné postavy, utečete ze svého domova a dostanete so podivného surreálného světa plného strašidelných scenérií. Společnost vám přitom nebude dělat žádný chrabrý ochránce. Namísto toho vás neznámým světem provede váš plyšový medvídek Teddy. Ten bude jednat jako váš průvodce, navádějící vás cestou do stále nových končin při hledání vaší maminky.

Nové oblasti budete odemykat skrze sbírání vzpomínek. K těm se dostanete po úspěšném splnění logických hádanek. To, že jsou vám pouhé dvar oky, vám přitom hra připomíná na každém kroku. Nedokážete ještě obstojně chodit, nejrychlejším módem přesunu je tak pro vás batolení. V nejzazších případech pak můžete i několik kroků popoběhnout, předtím než se znovu zřítíte k zemi.

  • Vývojář: Krillbite Studio
  • Čeština: Ano (rozhraní a titulky)
  • Cena: zdarma do 28.10. (Epic) / 16,99 euro (Steam)
  • Platforma: macOS, Windows, Linux, Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.6 nebo novější, dvoujádrový procesor na frekvenci 2,4 GHz, 2 GB operační paměti, grafická karta s 512 MB paměti, 2 GB volného místa na disku

 Hru Among the Sleep si můžete zdarma vyzvednout zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více