Zavřít reklamu

Historie počítačů od Applu už se píše pěknou řádku let, a spolu s ní také historie příslušného softwaru včetně her. Již v době vydání počítačů Apple II a Apple IIgs si jejich majitelé mohli zahrát nejrůznější zajímavé hry. Tyto hry samozřejmě na současných Macích již nenajdete, ale to neznamená, že by neexistovala možnost, jak si je zahrát, případně si vyzkoušet jiný software, určený pro starší modely jablečných počítačů.

Již několikrát jsme na stránkách našich magazínů psali o nejrůznějších online emulátorech, které mimo jiné umožňují vyzkoušet si na současných počítačích software, který je staršího data, případně s nimi není ve výchozím nastavení kompatibilní, a to v rozhraní internetového prohlížeče a většinou bez nutnosti instalace jakéhokoliv dalšího softwaru. Server Classic Reload vám umožní zahrát si na Macu hry z počítačů Apple II a Apple IIgs. Postup je opravdu jednoduchý – stačí navštívit stránku Classic Reload, kde najdete abecedně seřazené hry. Pro zahájení hry stačí vybraný titul rozkliknout, kliknout na tlačítko Play v okně, a můžete začít hrát – před hraním si ovšem nezapomeňte vypnout blokátory obsahu, pokud je na vašem Macu používáte.

Zajímá vás spíše starší jablečný software jako takový? Na webu Jamesfriend si můžete vyzkoušet, jak se pracovalo v operačním systému Mac OS System 7, a to jednoduše v okně vašeho webového prohlížeče. V případě, že byste si chtěli vyzkoušet jiný software nebo hry, můžete v panelu na pravé straně okna kliknutím vybrat třeba Mac Plus, IBM PC nebo dokonce Atari ST. Ani v tomto případě není potřeba instalovat žádný další software, a tento konkrétní web nevyžaduje ani vypnutí blokátorů obsahu. Vše se odehrává na monitoru Macintoshe v rozhraní vašeho webového prohlížeče.

.