Zavřít reklamu

Nové operační systémy, konkrétně iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15, Apple představil již před více než měsícem, a to v rámci vývojářské konference WWDC21. Od té doby se na našem magazínu každý den věnujeme novým funkcím a vylepšením, kterých jsme se dočkali. Na první dobrou se mohlo zdát, že novinek je v představených systémech spíše pomálu, a to především kvůli stylu prezentace. Ihned po skončení prezentace kalifornský gigant zpřístupnil první vývojářské beta verze nových systémů, o několik týdnů později pak došlo k vydání veřejných beta verzí. V rámci tohoto článku se budeme věnovat jedné z novinek ve watchOS 8.

watchOS 8: Jak sdílet fotografie přes Zprávy či Mail

Při představení watchOS 8 se Apple věnoval mimo jiné také přepracované aplikaci Fotky. Zatímco ve starších verzích watchOS vám tato aplikace zobrazí pouze výběr několika desítek či stovek fotografií, tak ve watchOS 8 se můžete těšit na několik sbírek, ve kterých najdete doporučené fotografie, vzpomínky a výběry. Kromě této změny je možné určitou fotografii také přímo z vašich Apple Watch sdílet, a to prostřednictvím aplikace Zprávy či Mail. To se hodí v případě, že zrovna budete mít dlouhou chvíli, začnete si projíždět vzpomínky a určitou fotku budete chtít s někým ihned sdílet, bez nutnosti vytáhnout iPhone z kapsy. Postup pro sdílení je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašich Apple Watch s watchOS 8 stisknuli digitální korunku.
  • Tímto se ocitnete v seznamu všech dostupných aplikací.
  • V tomto seznamu nyní najděte a otevřete tu s názvem Fotky.
  • Následně si najděte fotografii, kterou chcete sdílet, a klepněte na ni.
  • Jakmile tak učiníte, tak v pravém dolním rohu stiskněte ikonu sdílení (čtvereček se šipkou).
  • Dále se zobrazí rozhraní, kde už můžete fotku jednoduše sdílet.
  • Fotografii lze nyní sdílet vybraným kontaktům, popřípadě sjeďte níže a vyberte Zprávy nebo Mail.
  • Po vybrání jednoho ze způsobů pak už jen stačí vyplnit ostatní textová pole a fotku odeslat.

Prostřednictvím výše uvedeného způsobu lze tedy v rámci watchOS 8 jednoduše sdílet fotografii, a to buď skrze Zprávy či Mail. Jestliže se rozhodnete sdílet fotku přes Mail, tak je nutné vyplnit příjemce, předmět e-mailu a samotnou zprávu e-mailu. Pokud se rozhodnete sdílet přes Zprávy, tak musíte vybrat kontakt a případně lze připojit i nějakou tu zprávu. V rámci rozhraní sdílení si z vybrané fotografie můžete také vytvořit ciferník. Až tedy příště budete mít dlouhou chvilku, vzpomeňte si na tento návod, díky kterého si prohlédnete vaše vzpomínky a popřípadě je budete moci sdílet.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.