Zavřít reklamu

Tak toto se moc nepovedlo. Služba WhatsApp je poměrně populární a v podstatě ji můžeme označit za důstojnou náhradu iMessage na zařízeních, která jej nepodporují. V poslední době ovšem čelí kritice ohledně svého zabezpečení: již zkraje letošního roku se objevila informace, že právě pomocí WhatsAppu se hackeři blízcí saúdskému princi nabourali do iPhonu nejbohatšího muže světa.

Novinář německého magazínu Deutsche Welle Jordan Wildon v pátek odhalil, že Google indexuje pozvánky do vašich skupinových konverzací. Pravdivost tvrzení potvrdila programátorka Jane Wong, která se specializuje v oblasti reverzního inženýřství aplikací. Pouhým zadáním slov „chat.whatsapp.com“ jí našel Google 470 000 odkazů, pomocí kterých se mohou náhodní lidi připojit do vašich konverzací.

Jak uzamknout WhatsApp pomocí Touch ID / Face ID

Zajímavé je, že mnoho „soukromých“ konverzací se zaměřuje na sdílení pornografického obsahu či jiných témat, která zde nebudeme rozebírat. Nám se podařilo najít třeba skupinový chat jisté kolumbijské strany nebo jedné tuningové skupiny, serveru Motherboard se zase povedlo najít skupinový chat členů mimovládních organizací s akreditací OSN. Když se do nich redaktor připojil, uviděl zde i jejich telefonní čísla.

Mluvčí společnosti Google prohlásil, že vyhledávače indexují odkazy, které jsou sdílené na otevřeném internetu, třeba ve skupinách na Facebooku. Dodává také, že společnost nabízí nástroje pro zakázání indexování určitého druhu odkazů. Mluvčí WhatsAppu uvedl, že administrátoři skupin mohou sdílet odkazy do konverzací a to jak v soukromých chatech, tak veřejně na internetu, zde ovšem může dojít k indexaci odkazů do vyhledávání. Společnost doporučuje uživatelům, aby sdíleli odkazy jen s těmi, kteří mají mít do konverzací přístup.

Diskuze k článku

    Naprostý blábol, WhatsApp nemá žádný problém. Když někdo odkaz na WhatsApp skupinu zveřejní na internetu, Google to indexuje, protože je to jeho úkol. Všechno funguje jak má. Pokud někdo nechce, aby Google indexoval jeho chat na WhatsApp, neměl by veřejně vystavovat odkaz na ten chat.

celý text

Čtěte více