Zavřít reklamu

WhatsApp je největší komunikační platformou světa, až za ní jsou všichni ostatní, jako WeChat, iMessage, Messenger, Telegram a další. Meta se ale pořád snaží přinášet do aplikace nové a nové funkce proto, aby udržela zájem uživatelů a zároveň jim zpříjemnila samotnou komunikaci. Tady jsou ty největší WhatsApp novinky poslední doby. 

Nové emotikony a editor nálepek 

Do aplikace přibydou smajlíci podle standardu Unicode 15.1, které byly představeny už v září loňského roku. Patří mezi ně fénix, limetka, houba nebo několik třesoucích se hlav, což ostatně můžeme vidět už v iOS 17.4. Brzy by však měl přijít i editor nálepek. Ten vám umožní vytvářet je z libovolných obrázků, jako to ostatně už také iOS umí. 

Formátování textu 

WhatsApp už jej do jisté míry nabízí, i když ne skrze nějakou nabídku nýbrž s použitím patřičného znaku před textem. Pokud tedy dáte před a za text hvězdičku, dostanete tučný text, u podtržítka bude ten daný kurzívou. Nově kdy před něho dáte pomlčku, budete mít seznam s odrážkami, pokud před ním bude jednička s tečkou, dostanete seznam číselný. Přibyly i varianty vhodné pro vývojáře. 

WhatsApp-Text-Formatting-Codes-2024

Snímek obrazovky 

Platforma již před lety odstranila možnost ukládat profilové obrázky druhých, nyní k tomu přidává i zakázání pořizování snímku obrazovky, abyste si právě něčí profilovou fotografii nějakým způsobem uložili. Pokud se o to pokusíte, aplikace vám jen napíše, že z důvodu omezení nemůžete snímek pořídit. Druhá strana se nicméně o vašem pokusu o pořízení printscreenu nijak nedozví. Samozřejmě zde ale pořád jedna možnost, jak si profilový obrázek druhých uložit, bude. Jen k tomu potřebujete druhé zařízení, kterým vyfotíte displej toho prvního. 

5 připnutých konverzací 

WhatsApp již několik let umožňuje připnout až tři konverzace na kartu Chaty a jednu zprávu v každé konverzaci. První zmíněný limit se však nyní zvyšuje na pět konverzací a mělo by se nakonec změnit i druhé omezení. U něho budete vyzváni k určení doby trvání připnutí zprávy, a to od 24 hodin po dobu 30 dní. Měli byste si tak moci určit až u tří zpráv v rámci jedné konverzace. 

Chaty třetích stran 

WhatsApp na funkci chatů třetích stran pracuje proto, aby vyhověl nové legislativě Evropské unie. Platforma v souvislosti s tím připravuje samostatnou sekci pro ně, kde tak uvidíte i ty ze sítí, jakými jsou Signal, Telegram atd., přičemž na ně budete moci také reagovat (budete-li chtít). I když v interoperabilních systémech pro zasílání zpráv musí být zachováno koncové šifrování, aplikace třetích stran mohou používat šifrování jiné. V důsledku toho budou chaty třetích stran uvedeny v jiné složce doručené pošty a uživatelům poskytnou univerzálnější možnosti komunikace. 

WhatsApp_chaty_tretich_stran
.